عصر دیروز و با حضور جمعی از سرداران سپاه و خانواده شهدا، کتاب خاطرات همسر شهید مصطفی عارفی به نام «رویای بیداری» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عصر دیروز مراسم رونمایی از کتاب خاطرات همسر شهید مدافع حرم مصطفی عارفی به نام «رویای بیداری» با حضور جمعی از خانواده شهدا و سرداران سپاه امام رضا(ع) در محل پردیس سینمایی هویزه برگزار شد.

هدف ما ولایت و گام برداشتن در مسیر ولایت است

مادر شهید حسن قاسمی‌دانا با اشاره به پخش مستندی از شهید مصطفی عارفی؛گفت: این مستند را همه دیدیم، اما اینگونه نباشد که مستند را ببینم و بعد از چندی آن را فراموش کنیم، چرا که پشت این شهادت، مادران صبور و فداکار و همسرانی عاشق وجود دارند که با وجود زندگی عاشقانه، حاضر شدند در برابر دفاع از اسلام ناب محمدی از عشق و هستی خود بگذرند.

مریم طربی با اشاره به اینکه بیان شهادت شاید برای دیگران ساده باشد اما برای خانواده شهدا بسیار سخت است؛ اظهار کرد: هدف ما ولایت و گام برداشتن در مسیر ولایت است، چرا که این راه به نایب امام زمان(عج) یعنی مقام معظم رهبری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن دختران و زنان ما را نشانه گرفته است؛ افزود: دشمن کور خوانده است، چرا که همسران و مادران شهدا هنوز هستند و ما هنوز حاضریم فرزندان و همسران خود را برای دفاع از اسلام به جبهه‌های نبرد بفرستیم.

مادر شهید قاسمی‌دانا تاکید کرد: می‌دانیم با وجود خون شهدا، اسلام و انقلاب اسلامی به مقصد می‌رسد؛ گوش به فرامین رهبر عزیزمان باشیم که در این صورت شرمنده نخواهیم بود.

طربی با بیان اینکه از دخترانمان می‌خواهم فریب دشمن را نخورند، یادآور شد: این راه ادامه خواهد داشت، امیدواریم به کوری چشم دشمن به پیروزی برسیم و پرچم اسلام به دست امام زمان(عج) برسد.

انتشار کتب شهدا مساوی با زنده نگه‌داشتن یاد آنهاست

مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادامه این مراسم گفت: یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد شهدا انتشار کتاب آنهاست و اگر می‌خواهیم راه و یاد آنها را زنده نگه داریم و سبک زندگی این افراد را ترویج کنیم؛ باید به انتشار کتب آنها بپردازیم.

محمدعلی چمی‌گو یادآور شد: بعد از خواندن این کتاب سبک زندگی شهید را به چشم می‌بینیم و هیچ اشکالی ندارد که ما در این حوزه جهاد کنیم و سعی کنیم کتاب را هدیه دهیم.

مصطفی عارفی فردی از جنس چمران و احمدی روشن

در ادامه این مراسم همسر شهید عارفی گفت: می‌گویند کسانی که خیلی دوست دارند برای دیگران تلاش کنند به جای مردن شهید می‌شود و این یکی از خصوصیت‌های مصطفی بود.

زینب عارفی بیان کرد: سال‌ها پیش که همسری بسیجی مشهدی و ولایتمدار را از خدا خواستم، مصطفی نصیبم شد، فردی که از جنس مصطفی چمران و مصطفی احمدی روشن بود.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب که شهدای مدافع حرم در زمان حیات از اولیاء‌الله هستند؛ اظهار کرد: برای من همین بس که همسرم در وصیت‌نامه‌اش من را هدیه‌ای الهی دانست و در وصفم نوشت: «او همیشه قوت قلبم بود، هیچ‌وقت با وجود او نگران نبودم و از خدا می‌خواهم موجبات زندگی ما در آخرت فراهم شود، در نگهداری از دین و دنیای من ذره‌ای کم نگذاشت و می‌خواهم در ولایت‌مداری هم چیزی کم نگذارد و فرزندانمان را سرباز حضرت حجت(عج) تربیت کند.»

همسر شهید عارفی عنوان کرد: همسرم در نوشته‌هایش گفته بود از معشوق زمینی به عشق الهی رسیده‌اند.  

عارفی یادآور شد: شهید عارفی در ادامه وصیت‌نامه‌اش نوشته بود «در تنهایی به عاقبت کارم فکر می‌کنم، خدا من عاشق را آفریده و از جنس من همسری برای قرار داده است.همسرم! وقتی به زحمات شما فکر می‌کنم تنها کلمه عشق در ذهنم معنا می‌یابد و تنها عشق را می بینم و روزبه‌روز تو این عشق را نشان به من دادی.»

وی بیان کرد: در بخش دیگری از وصیت‌نامه همسرم آمده است«خداوندا عشق تو در همه چیز وجود دارد و من حتی از یک گل، نه به خاطر زیبایی‌اش که به‌خاطر آفریدگارش لذت می‌برم»، «برای وداع ابدی با ایشان و زندگی عاشقانه‌مان بله گفتم و اینجا بود که من به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود.»

در پایان این مراسم با حضور سردار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع)، سردار مجید ایافت جانشین فرماندهی قرارگاه ثامن الائمه(ع)، سردار صلاحی فرمانده تیپ مدافعان حرم، سرگرد حسینی و محمدعلی چمی‌گو  مدیر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، از کتاب خاطرات همسر شهید عارفی با نام «رویای بیداری» که به قلم «نسرین پرک» نگارش شده است، رونمایی شد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: