معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تخصیص یارانه ویژه برای کاهش هزینه های بیماران صعب العلاج و خاص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عباس اخگری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: سازمان غذا و دارو یارانه جداگانه ای به منظور کاهش هزینه های پرداختی بیماران صعب العلاج و خاص در اختیار معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده است.

وی افزود: به صورت مستمر پیگیر وضعیت داروهای این افراد هستیم تا کمبود دارویی پیش نیاید و داروهای لازم در اختیار بیماران قرار گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: پیش بینی ذخایر استراتژیک دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی، مواد اولیه جهت مراکز درمانی و بیمارستان ها با توجه به حضور تعداد بالای زائران در مشهد شده است و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

اخگری در خصوص وضعیت تامین اقلام دارویی با توجه به تغییر قیمت ارز گفت: برخی مشکلات بوجود آمده در انتقال ارز در مواقعی باعث ایجاد تأخیر در زمینه واردات برخی از اقلام دارویی شده  است که کمبودهایی را به صورت مقطعی شاهد خواهیم بود. 

وی بیان کرد: با پیگیری های سازمان غذا و دارو تسهیلات ویژه ای جهت تسریع در  واردات مواد اولیه و دارو درنظر گرفته شده است که شرکت های واردکننده مواد اولیه تولید دارو و  شرکت های واردکننده دارو از ارز یارانه ای بهره مند شده اند.تلاش می کنیم نیازهای دارویی مردم بدون کمترین مشکل تامین شود.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: