همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) ۱۵۰ دانشجوی لبنانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، این گروه از دانشجویان با حضور در حرم مطهر امام مهربانی‌ها و توفیق زیارت در ویژه برنامه‌هایی که به همت اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق غدیر برای آن‌ها برگزار شد شرکت کردند.

حرم شناسی، بازدید از موزه‌های آستان قدس رضوی، اطعام در میهمانسرای حضرت رضا(ع)، اهدای بسته‌های فرهنگی شامل تصاویر حرم مطهر، کتاب، سی‌دی و غیره از دیگر برنامه‌هایی بود که برای این گروه از زائران اجرا شد.

محمد عامر از دانشجویانی که همراه این گروه به حرم مطهر رضوی مشرف شده در رابطه با این تشرف گروهی گفت: زیارت هر زائری بستگی دارد به میزان معرفتی که کسب می‌کند من هربار که به حرم مشرف می‌شوم با دست پر باز می‌گردم و همین لذت زیارت را برای من دو چندان می‌کند.

این زائر ادامه ‌داد: هنگام زیارت تمام مشغله‌های فکری و مادی خود را کنار می‌گذارم و فقط به خداوند و ائمه اطهار(ع) متوسل می‌شوم و تمام افرادی را که دوستدار زیارت هستند یاد می‌کنم و توفیق زیارت را برای آنها از حضرت رضا(ع) می‌خواهم.

وی امام رضا(ع) را بزرگترین نعمت و سرمایه برای شیعیان ذکر کرد و گفت: توسل و شفاعت اعتقاد و باور همه محبان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و هر کس به طریقی این ارادت را ابراز می‌کند یکی پیاده به کربلا می‌رود و دیگری به حج مشرف می‌شود اما زیارت مشهد الرضا(ع) آرزوی همه شیعیان است.

احمد شکری یکی دیگر از این زائران با بیان اینکه حرم مطهر رضوی همواره مورد توجه مسلمانان و به ویژه شیعیان قرار دارد گفت: ما شیعیان اعتقاد داریم در اماکن مقدس همچون بارگاه منور حضرت رضا(ع) به خدا نزدیک‌تر هستیم و دعا در اینجا سریع‌تر مستجاب می‌شود.

وی بیان کرد: حرم مطهر رضوی برنامه‌های فرهنگی و معنوی متعددی را برای زائران به ویژه عرب زبان برگزار می‌کند که محتوا، شیوه اجرای و مکان آن بسیار مناسب است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: