استاندار خراسان رضوی گفت: دشمن تلاش دارد با سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام ناامیدی در مردم ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رشیدیان ظهر سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهارکرد: دشمنان تلاش می کنند با سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام ناامیدی در مردم ایجاد کنند و در این شرایط باید با اطلاع رسانی دستاوردهای نظام این توطئه را خنثی کرد.

وی افزود: بن بستی در کشور وجود ندارد و باید با پرهیز از خود تحریمی از  فرصت های موجود به نفع اقتصاد کشور استفاده کنیم.کسی منکر مشکلات نیست و باید در این شرایط باید تغییرات و درآمدهای مردم را متعادل کنیم تا رونق اقتصادی ایجاد شود.

استاندارخراسان رضوی بیان کرد:صندوق های بیمه در حوزه های سرمایه گذاری و تضمین آن فعال شده اند و این مهم می تواند تضمینی برای تولید و کاهش آسیب باشد.

رشیدیان تاکید کرد: برای تامین ارز لازم می توانیم از ظرفیت واحدهای تولیدی مانند فولاد استفاده کنیم.سال گذشته دو میلیارد دلار صادرات و 700 میلیون دلار واردات داشتیم که از ارز حاصل می توانیم استفاده کنیم.

وی با اشاره به سودجویی برخی وارد کنندگان کالا با ارز دولتی و فروش به نرخ ارز آزاد گفت: برای مهار حاشیه سود و عدم شکل گیری آن باید دستگاههای نظارتی  فعالیت ویژه ای داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: در شرایط کنونی باید خارج از دستورالعمل های به کمک کارآفرینان آمده و مصوبات ستادهای تسهیل و اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم.

رشیدیان گفت: اگر افزایش نقدینگی در جامعه بدون برنامه ریزی باشد موجب تورم و  افزایش فقر می شود و در این شرایط باید به محرومان و دهک های پایین جامعه توجه ویژه ای شود.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: