معاون سیاسی استاندارخراسان رضوی گفت: باید در شرایط کنونی کشور موضوع قاچاق کالا، ارز و احتکار با جدیت پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد رحیم نوروزیان در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی اظهارکرد: شرایط اقتصادی امروز کشور حساس بوده و در این شرایط موضوع احتکار کالا و قاچاق باید با جدیت پیگیری شود. 

وی افزود: ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها یکی از راه های شفافیت اقتصادی و جلوگیری از قاچاق و احتکار بوده و در این راستا تاکنون اطلاعات بیش از ۲۹ هزار انبار در سامانه جامع انبارها به ثبت رسیده است. دستگاه های اجرایی  موظف هستند ظرف ۱۵ روز اطلاعات انبارهای خود را در این سامانه ثبت کنند.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز می تواند بسیار نقش آفرین باشد و باید از ارائه مطالب کلی جلسات خودداری شود. 

نوروزیان در ادامه بهکشفیات استان در 4 ماه ابتدای سال 97 اشاره کرد و گفت: طبق آمار موجود تعداد پرونده های قاچاق کالا در تعزیرات استان  ۳۵ درصد رشد و ارزش ریالی پرونده ها نیز ۱۱.۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.

وی اظهارکرد:گردش مالی قاچاق کالا و ارز کشور در سال  ۹۲  حدود ۲۵ میلیارد دلار بود که این میزان در سال ۹۶ به کمتر از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است و این نشان از فعالیت های خوب پیشگیرانه در این حوزه دارد.

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این استان در بخش مبارزه  قاچاق کالا و ارز پیشتاز بوده و بسیاری از اقدامات این حوزه ابتدا از خراسان رضوی آغاز شده است.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: