استاندار خراسان رضوی گفت:تراز بازرگانی این استان مثبت بوده و توان تامین ارز بازار ثانویه را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رشیدیان ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی اظهار کرد: تراز بازرگانی استان در چهار ماهه اول امسال مثبت و معادل ۵۸۸ میلیون دلار بوده که نشان می دهد توان تامین ارز بازار ثانویه را داریم.

وی افزود:صادرات ۴ ماهه اول سال جاری خراسان رضوی ۸۴۹ هزار تن به ارزش ۷۲۱ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۹ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۹ درصد رشد را نشان می دهد. همچنین میزان واردات ۴در این مدت معادل ۱۱۴ هزار تن به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار بوده است.

رشیدیان تصریح کرد: بر اساس سیاست های دولت دوازدهم و برنامه ششم توسعه هدف گذاری پنج ساله استان، رشد اقتصادی هشت درصدی، کاهش نرخ بیکاری  به هفت درصد، جذب ۶۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در همین راستا و در سال جاری، ۱۱۰ هزار فرصت شغلی و جذب ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هدف گذاری شده است که این مهم، برنامه ریزی و تلاش  مدیران استانی و تشکل های بخش خصوصی را با عنایت به شرایط کنونی حاکم بر کشور می طلبد.

وی تاکید کرد: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر برخورد سریع و عادلانه با مفسدان اقتصادی انتظار مردم از نهادهای قضایی اجرای سریع این دستور و برخورد عادلانه و شفاف با اخلال گران حوزه اقتصادی به خصوص در ماه‌های اخیر است.

رشیدیان در ادامه خاطرنشان کرد:با وجود نوساناتی که در اقتصاد کشور اتفاق افتاده  افزایش قیمت ها امری طبیعی است اما باید با همراهی و همکاری و نظارت های مستمر از افزایش بی رویه قیمت کالاها به ویژه اقلام اساسی و مورد نیاز مردم جلوگیری شود.

استاندار خراسان رضوی اظهارکرد:افزایش ۲۰ درصدی قیمت جهانی فولاد موجب نگرانی تولیدکنندکان داخلی شده که این افزایش، مطابق با قیمت های جهانی طبیعی است ولی بالاتر از آن توجیه ندارد همچنین افزایش قیمت مصالح ساختمانی از دیگر موضوعاتی است که منجر به ایجاد نگرانی در پیمانکاران شده است و باید با برنامه ریزی برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: