فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به‌اینکه کسانی در زندگی و آخرت موفق هستند که از مسؤولیت و بار نمی‌ترسند؛ گفت: ترس از مسؤولیت اولین نکته و موضوعی بوده که سد راه موفقیت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار یعقوبعلی نظری در دوره آموزشی یاوران ولایت بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی (ویژه فرماندهان واحدهای مقاومت و پیشگام) که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، خطاب به ۲۵۰ نفر دانش‌آموز بسیجی حاضر در این دوره گفت: شما بناست که مسؤولیت بسیار مهمی را در مدرسه به‌عهده بگیرید، هدایت انقلابی در مدرسه به‌عهده شما بوده، یعنی نشر، توسعه و پرداخت به‌تفکر بسیجی و انقلابی باید توسط شما به‌عنوان فرمانده واحد آن آموزشگاه یا مدرسه صورت گیرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه شما تشکیلاتی به‌نام واحد دانش‌آموزی را در مدرسه فرماندهی می‌کنید؛ بیان کرد: کلمه فرمانده بسیار کلمه مهمی است، کلمه فرمانده با ریاست، مسؤولیت و مدیریت خیلی متفاوت بوده و بار مسؤولیتی دارد، بنابراین، شما خودتان را باید آماده کنید.

وی ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان در این دوره؛ متذکر شد: شما در گام اول به‌خودتان افتخار کنید و ببالید که به‌خط زده‌اید و قبول مسؤولیت کردید، چراکه شانه زیر بار دادن فوق‌العاده حائز اهمیت است، کسانی در زندگی و آخرت موفق هستند که از مسؤولیت و بار نمی‌ترسند، ترس از مسؤولیت اولین نکته و موضوعی بوده که سد راه موفقیت است.

 نظری تاکید کرد: هم به‌خودتان افتخار کنید که قبول مسؤولیت کنید و هم خودتان را برای کار و انجام این مسؤولیت آماده کنید.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) اضافه کرد: حکمی برای شما صادر و به‌حوزه‌ها ابلاغ می‌شود و جلسه معارفه برای شما در مدارس برگزار می‌شود تا در برنامه صبحگاه مدارس حکم قرائت شود و شروع فرماندهی با ابهت و رسمیت برگزار شود تا همه بدانند این مدرسه دارای یک فرمانده پایگاه مقاومت دانش‌آموزی است.

وی گام‌های مراحل کاری این فرماندهان نوجوان را تشریح کرد و افزود: اولین گام شما انتخاب شورای واحد دانش‌آموزی از بین دانش‌آموزان خوب و قوی است، شما اگر به‌همراه 10 تا 15 نفر بسیجی انقلابی فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی مدرسه را به‌دست بگیرید، این مدرسه را می‌توانید کاملا در اختیار بگیرید.

نظری خاطرنشان کرد: تقسیم کار و تعیین اینکه در مدرسه چه‌کاری می‌توانید انجام دهید، گام بعدی شما است، هدایت و ارشاد دوستانه دانش‌آموزان خاطی، سرکشی و کمک به‌دانش آموزان ضعیف از جمله دیگر فعالیت‌ها است،

فرمانده سپاه امام رضا (ع) یادآور شد: هر کاری که فکر می‌کنید بتوانید برای مدرسه انجام دهید را لیست کنید و هر کدام‌تان در شورای واحد دانش‌آموزی مسؤولیت یک کار را به‌عهده بگیرید، این برای خود شما هم تجربه است.

وی خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم، حضور شما به‌عنوان فرمانده پایگاه بسیج دانش‌آموزی در مدرسه فوق‌العاده موثر باشد.

نظری با بیان نمونه‌ای از یک دانش‌آموز بسیجی خلاق، موفق و تاثیرگذار در طرح جمع‌آوری ماهواره‌های محله در یکی از استان‌ها؛ گفت: وقتی شما از لحاظ رتبه درسی، اخلاق، مردم‌داری و کمک به‌دیگران یک هسته فعال را تشکیل دهید، همه دانش‌آموزان به‌سمت شما می‌آیند و لازم نیست شما دعوت کنید، بلکه آنها خودشان می‌آیند و در برنامه‌های مختلف شما مشارکت می‌کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با بیان این مطلب که دانش‌آموزان برای ما بسیار حائز اهمیت هستند؛ اضافه کرد: شما نسل آینده هستید و مسؤولی‌ها را به‌عهده می‌گیرید و ما وظیفه داریم، این زمینه‌ها را برای شما فراهم کنیم، اما شرط اصلی خود شما هستید که با ابتکارها و خلاقیت‌ها وارد گود شوید.

وی تصریح کرد: در بسیج «خودجوشی» مهم است، به‌این معنی که خودتان هم باید فکر کرده، هم فعالیت کنید، هم باید ظرفیت‌سازی انجام دهید، اگر بخواهید منتظر کسی بمانید، دچار رکود می‌شوید.

نظری تاکید کرد: نقش خود شما اصالت دارد، هم در این که فکر کنید، برای مدرسه و محیط اطراف مدرسه چه‌کاری انجام دهید، هم اینکه از ظرفیت مدرسه و پیرامون مدرسه استفاده کنید و هم اینکه پایگاه مقاومت محله را به‌واحد دانش‌آموزی مدرسه وصل کنید.

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: