مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: امروز در جنگی تمام عیار اقتصادی قرار داریم که بسیار گسترده‌تر از دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام ابراهیم معادی صبح امروز در گردهمایی مسؤولان ستادهای نماز جمعه خراسان رضوی که در محل ساختمان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برگزار شد؛ گفت: خبرنگار افتخاری نمازجمعه اولین بار در مشهد و خراسان بزرگ مطرح و اجرایی شد و بعد از آن تبدیل به‌یک موضوع کشوری شد.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی ادامه داد: مهدهای آدینه در بیشتر پایگاه‌های نمازجمعه در این استان دایر است و اخیرا که برای مراسم معارفه امام جمعه باخزر به‌این شهرستان سفر کردم، دیدم، در یک نماز جمعه 50 کودک در مهد آدینه هستند که پدر و مادرشان در نمازجمعه شرکت کرده بودند.

وی افزود: این موضوع سبب افزایش حداقل 100 نمازگزار می‌شود، موضوعی که برای ما مهم است، این آمار نیست، بلکه حضور افراد و خاطره خوبی که برای کودکان از نماز جمعه باقی می‌ماند، است.

معادی با بیان این مطلب که در حال حاضر در هر شهرستان دو خبرنگار افتخاری نماز جمعه حضور دارند؛ متذکر شد: اگر آرشیو رسانه‌های محلی را نگاه کرده و مقایسه کنید، زمانی که خبرنگاران نماز جمعه نبودند با بعد از آن متوجه تاثیر این موضوع در انعکاس اخبار نماز جمعه می‌شوید.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی ضمن اشاره به‌نقش موثر رسانه‌ای این نهاد در تهیج و بسیج مردم به‌جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس؛ بیان کرد: امروز در جنگی تمام عیار اقتصادی قرار داریم که بسیار گسترده‌تر از دفاع مقدس است و مجریان و متولیان نماز جمعه باید با ادبیات مخصوص آن در خطبه‌ها آشنا باشند، از این ظرفیت برای مقابله با این هجمه بهره ببرند.

وی خواستار آگاه‌سازی مردم درخصوص این توطئه‌ها و تحریم‌ها شد و افزود: سوق دادن مردم به‌خرید کالای داخلی با هدف حمایت از تولیدکنندگان کشور، باید در دستورکار دست‌اندرکاران نماز جمعه باشد.

معادی ادامه داد: ستاد نماز جمعه مشهد 700 عضو دارد که در فعالیت‌های مختلف اجتماعی و مذهبی فعالیت می‌کنند و می توانند با حضور در میان مردم درخصوص توطئه‌های اقتصادی به‌آگاه‌سازی بپردازند.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی به‌سیاست‌های جدید ستاد نماز جمعه کشور هم اشاره و اظهار کرد: فعالیت ستادهای نماز جمعه باید بدون موضع‌گیری باشد و باید از همه جریان‌های موجود در این فریضه استفاده شود، برخی رفتارهای جهت‌دار در شهرهای استان به‌کل نماز جمعه لطمه می‌زند.

وی به‌فعالیت رایگان و خالصانه متولیان نماز جمعه اشاره و بیان کرد: ستادهای نماز جمعه نباید وارد کارهای اقتصادی شوند و ستاد نماز جمعه کشور در این خصوص به‌شدت پیگیر حذف برخی اقدامات اقتصادی صورت گرفته در برخی مناطق است. 

معادی خاطرنشان کرد: از مجموع 900 پایگاه نماز جمعه در کشور، 53 نماز جمعه در خراسان رضوی فعال است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: