شهردار مشهد مقدس در خصوص وضعیت کوهستان پارک شادی گفت: کوهستان پارک متعلق به بانک دی است و به همین دلیل نامه‌ای به مدیرعامل محترم و اعضای هئیت مدیره بانک نگاشته و آمادگی خود را برای خرید این مجموعه اعلام کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، تقی‌زاده خامسی با اشاره به اعلام موافقت ضمنی بانک دی در خصوص واگذاری مالکیت کوهستان پارک به شهرداری، بیان کرد: در حال حاضر مراحل قانونی کار طی می‌شود و امیدوارم با واگذاری این مجموعه، علاوه بر شهربازی کاربری مناسبی برای مجموعه پار ک وکیل‌آباد و چهل بازه طراحی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: مدیران بانک دی حس نوستالوژی که مردم خوب مشهد نسبت به کوهستان پارک شادی داشتند، درک کنند و هر چه سریعتر به خواسته شهرداری مشهد در این خصوص پاسخ دهند.

شهردار مشهد مقدس در ادامه به موضوع تم پارک‌ها یا پارک‌های موضوعی در جهان اشاره کرد و گفت: احداث چنین پارک‌هایی در دنیا مرسوم است و پارک دانش نیز در وسعت ۳.۸ هکتار و با نصب 45 نماد علمی در حوزه فیزیک، شیمی و ریاضی راه اندازی شد.

تقی‌زاده با اشاره به هماهنگی با آموزش و پرورش در راستای بهره‌گیری از جنبه‌های آموزشی پارک دانش، بیان کرد: دانش‌آموزان باید مسائل درسی را در فضاهای آموزشی خارج از چارچوب کلاس درس تجربه کنند و امیدوارم برنامه ریزی دقیقی در این راستا برای بهره‌مندی دانش‌آموزان شهر از چنین پارک‌هایی صورت گیرد .

 

به نقل از شهرآرا آنلاین

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: