معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه‌های جشن عید غدیر با حضور عموم زائران در حرم ملائک پاسبان رضوی برگزار می‏‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به‌نقل از آستان‌نیوز،‌ حجت‌الاسلام سید‌جلال حسینی اظهار داشت: ویژه‌برنامه شامگاهی عید غدیر چهارشنبه و پنجشنبه 7 و 8 شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‎شود.در ویژه برنامه شب عید غدیر حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه‎سرایی می‎پردازند.

حسینی ادامه داد: در شب عید غدیر ساعت 23:30 در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد ویژه برنامه رسم دعبل با حضور شاعران کشوری و عموم زائران و مجاوران برگزار می‎شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه روز عید غدیر عنوان کرد: ویژه برنامه جشنی در روز عید غدیر، پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 12 با حضور مسئولان کشوری و لشکری، خادمان امام هشتم(ع) و همچنین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در ویژه برنامه جشن روز عید غدیر حجت‌الاسلام والمسلمین شهاب مرادی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.در برنامه‌‌های این عید فرخنده مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از جمله عباس حیدرزاده، محمد امین اطاعتی، سیدحمیدرضا برقعی، سیدحجت بحرالعلوم و سعید قانع به مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی می‎پردازند.

حسینی اجرای تواشیح را از دیگر برنامه‌های این مراسم معرفی و عنوان کرد: در شب و روز عید غدیر ویژه برنامه‎های متعددی چون حلقه معرفت، تبلیغ چهره به چهره، نمایش آیینی، پرسمان دینی، مسابقه، جشن ویژه کودکان و... تدارک دیده شده که در صحن‌ها و رواق‎های حرم مطهر برگزار می‎شود.

به گفته حسینی مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی دیگر از ویژه برنامه‎های عید غدیر برای زائران غیر ایرانی است.

وی افزود: برنامه‌های شام عید غدیر نیز از قبل نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و تا ساعت 24 ادامه دارد، در این برنامه حجج اسلام والمسلمین شهادب مرادی و واعظ موسوی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و حاج سعید حدادیان دعای کمیل را قرائت می‌کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: