پژوهشگر و مبلغ آرژانتینی با اشاره به‌اینکه بیان معارف اهل بیت(ع) بهترین تبلیغ برای اسلام است؛ تبلیغ را یک وظیفه عمومی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سهیل اسعد در سومین شب از یازدهمین اجلاس سالانه بزرگداشت غدیر با بیان اینکه مسئله تبلیغ، یک واجب الهی است؛ گفت: این امر درقرآن و سنت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسؤولیت‌ها و تکالیف بشری معرفی شده است.

این مبلغ آرژانتینی ادامه داد: تبلیغ در اسلام مخصوص یک قشر خاص نیست، بلکه مسؤولیتی عام است که فرمودند «کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ»، همه شما مسؤول هستید.

وی به‌عمق نفوذ معارف اهل بیت(ع) در دل‌ها اشاره کرد و گفت: در کشورهایی که سبک زندگی غیردینی و تفکری علیه دین داشتند، فضائل اهل بیت(ع) را بیان کردیم که این کار مؤثر واقع شد، امروز در مناطقی مراکز اسلامی و شیعی داریم که حتی یک مسلمان وجود نداشت.

اسعد با اشاره به‌دشمنی دنیا با اسلام؛ تصریح کرد: حرف زدن علیه اسلام در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا یک رویه است، پول می‌دهند که علیه اسلام و مسلمانان حرف بزنند، 90 درصد رسانه‌های آمریکای لاتین دست صهیونیست‌ها بوده، روزی نیست که در رادیو و تلویزیون نبینید بگویند مسلمانان تروریست و عقب افتاده‌اند.

این مبلغ آرژانتینی، ولایت‌پذیری بین جوامع را در دو بعد ولایت حق و ولایت باطل برشمرد و بیان کرد: ولایت‌پذیری در غرب با ولایت‌پذیری ما بسیار متفاوت است، در غرب بقیه جریانات فکری با جریان فکری قبل خود کاری ندارند، وقتی یک متفکر بخواهد دیدگاهی را طرح کند، باید دیدگاه‌های قبل از خود را حذف کند تا بتواند خود را مطرح کند، اما اگر 124 هزار پیامبر به‌علاوه اوصیا یک‌جا جمع شوند، همه یک هدف، یک سبک زندگی، یک حرف و یک قانون دارند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افرادی که چنین انسجامی تاریخی را دیدند، شیعه و جزو مبلغین دین شدند؛ خاطرنشان کرد: مقدس بودن اولیای ما، نقطه دوم برتری ولایت اسلام است، به‌این معنا که ما به‌عنوان مسلمانان نمی‌توانیم هیچ ایراد و نقدی به‌اولیای خود وارد کنیم، اما اولیای آنان یکدیگر را زیر سؤال می‌برند، وقتی قداستی در کلام کسی نباشد و دیگری او را نقض کند، ولایتش معنا ندارد.

اسعد اضافه کرد: عقل و فکر اهل بیت(ع) است که ما را جذب کرده، زیرا در مسائل اعتقادی، اسرار نداریم، اما بسیاری از مسائل عبادی مسیحیان جزو اسرار آنان است، تعالیم ولایت ما با فطرت انسانی تطابق دارد، در حالی که ولایت غرب از فطرت انسان دور شده است.

این مبلغ آرژانتینی افزود: این ولایت که از فطرت انسان فاصله گرفته، نه‌می‌تواند نیازها و مشکلات اجتماعی مردم را حل کند و نه‌می‌تواند به‌سؤالات بشریت پاسخگو باشد.

وی، جامعیت ولایت اسلام را دیگر نقطه برجسته اسلام دانست و اظهار کرد: امروز در جامعه غرب، تناقضی بین اولیایشان وجود دارد، در موضوعات مختلف، ولایتشان متفاوت است و از افراد متفاوتی پیروی می‌کنند، در حالی که همه انبیا و ائمه ما در هدف یکی هستند.

اسعد بر اهمیت تبلیغ با تکیه بر معارف اهل بیت(ع) تأکید کرد و گفت: با هدیه یک نهج‌البلاغه ترجمه شده به‌زبان اسپانیایی، یک گروه 80 نفره کمونیست در پرو مسلمان شدند و امروز در مرکزی اسلامی، اسلام را تبلیغ می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: