فرمانده انتظامی سبزوار گفت: باند سارقان حرفه‌ای خیابانی در شهرستان سبزوار متلاشی شد.

سید محمد هاشم‌زاده هاشمی اظهار داشت: با توجه به افزایش سرقت‌های سریالی در خیابان‌های سطح شهرستان تیمی از ماموران اقدامات لازم برای بررسی موضوع را دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در همین راستا با پوشش نامحسوس و بررسی شیوه سرقت‌ها، تحقیقات مسیر خود را تغییر داد و منجر به شناسایی باندی 23 نفره شد و با پیگیری ماموران اعضاء باند در یک عملیات پلیسی دستگیر و به 46 فقره سرقت اعتراف کردند که با تکمیل پرونده به مقامات قضایی شهرستان معرفی شدند.

هاشمی با اشاره به دستگیری یک سارق نوجوان موتورسیکلت در سبزوار گفت: این سارق نوجوان دارای 17 سال سن است که در گشت‌زنی ماموران کلانتری 13 سبزوار دستگیر و به 7 فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه خط قرمز پلیس در حمایت از تولید داخلی ورود کالای قاچاق به شهرستان است عنوان کرد: در یک عملیات با برنامه‌ریزی قبلی و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر سبزوار توانستند یک میلیارد و 850 میلیون ریال کالای قاچاق را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی سبزوار با بیان اینکه این کالاهای قاچاق که از 3 دستگاه اتوبوس و 2 دستگاه کامیونت حامل کالای قاچاق کشف شده است ادامه داد: این کالاهای قاچاق شامل 24 دستگاه مانیتور کامپیوتر، 1400 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، 78 هزار قرص ترامادول و غیره کشف و متهمان آن با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به دستگیری سارقان در پوشش افراد دارای شغل‌های خدماتی نیز گفت: فردی 32 ساله در لباس یک فرد نمکی با حضور در ساختمان‌های نیمه تمام اقدام به سرقت لوازم این ساختمان‌ها می‌کرد.

هاشمی ادامه داد: این فرد در بازجویی‌های اولیه خود به شش سرقت در شهرستان سبزوار اعتراف کرده است که با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شده است.

فرمانده انتظامی سبزوار در ادامه با اشاره به دستگیری باند سارقان منزل در سبزوار نیز گفت: این سارقان با ورود به منازل مردم اقدام به سرقت می‌کردند که در یک عملیات پلیسی و با تشکیل تیمی از کارگاهان دستگیر شدند و در این عملیات 2 تن دستگیر و به 4 فقره سرقت اعتراف کردند که با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: