رئیس بسیج سازندگی خراسان‌رضوی از توزیع ۲۵ هزار بسته لوازم‌التحریر در مناطق محروم خراسان رضوی در آستانه سال جدید تحصیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سرهنگ محمد روحانی با اشاره به آغاز رزمایش عاشورائیان اظهار داشت: رزمایش اقتدار عاشورائیان در سراسر کشور آغاز شده و این رزمایش از 9 تا 29 شهریور برگزار می‌شود و هدف اصلی این رزمایش، خدمت‌رسانی در قالب گروه‌های جهادی است و سهمیه استان خراسان‌رضوی 350 گروه جهادی است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌رضوی بیان کرد: با توجه به مشکلات پیش‌آمده هدف اصلی ما خدمت به مناطق محروم است و حاشیه شهرها در این زمینه مورد توجه هستند. حجم زیادی از اردوها از ابتدای سال صورت گرفته و در این 20 روز تشدید می‌شود و روز گذشته نخستین گروه‌ها اعزام شدند.

روحانی ادامه داد: میزبان گروه دیگری در حاشیه شهر از تهران و آذربایجان شرقی هستیم و گروه «زندگی خوب» نیز در حاشیه شهر مشهد مستقر شده‌اند و در خوشاب نیز میزبان یک گروه پزشکی هستیم و هفته گذشته نیز در رشتخوار و زاوه عملیات صورت گرفت و هدف اصلی خدمت رسانی و تمرکز اقدامات خواپسندانه است.

وی بیان کرد: در بحث لوازم التحریر بسته 12 هزارتایی برای حاشیه شهر مشهد و یک بسته 13 هزارتایی برای مناطق محروم خراسان رضوی را در حال تدارک هستیم و امیدواریم در آستانه سال تحصیلی به دست نیازمندان برسد. این بسته‌ها شامل دفتر و مدادرنگی و گونیا و نقاله و کیف مدرسه و جامدادی است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌رضوی گفت: گروه‌های پزشکی ما نیز فعال هستند و در طول این 20 روز فعال هستند و در جمعه گذشته 400 ویزیت رایگان در منطقه میامی مشهد صورت گرفت.

روحانی با اشاره به اینکه هدف اصلی ما خدمت رسانی مانند دوران جنگ تحمیلی است اظهار داشت: در حاشیه شهر مشهد گروه‌های مختلف ما غربالگری را صورت داده‌اند و تعداد محرومان و نیازمندان مشخص هستند و در این مرحله روی درمان تخصصی تمرکز کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بیماران زیادی در قالب فعالیت گروه‌های جهادی مورد درمان قرار گرفته‌اند تصریح کرد: تلاش داریم نیازمندان را با کمک مردم محلات شناسایی کنیم. سال گذشته 38 هزار ویزیت رایگان داشتیم و امسال قطعا بیشتر است. سال گذشته 600 خانه محروم را بازسازی و مرمت کردیم و 216 مدرسه مرمت و بازسازی شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: