استاندار خراسان رضوی گفت: 97درصد زائران خارجی با خانواده به مشهد می‌آیند و سه درصد باقیمانده از محبان اهل بیت‌(ع) و شیعیان غیرتمند و متدین هستند که هدفی جز زیارت ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: 97 درصد زائران خارجی با خانواده و به عشق زیارت بارگاه منور رضوی اقدام به تشرف به مشهد مقدس می کنند.

وی افزود: سه درصد باقیمانده نیز از محبان اهل بیت (ع) و شیعیان غیرتمند و متدین هستند که هدفی جز زیارت ندارند چرا که اگر به دنبال اهداف دیگری بودند، کشور ما و مشهد مقدس را که در برخورد با مسائل غیراخلاقی بسیار سختگیرانه عمل می‌کند، انتخاب نمی‌کردند. 

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: متاسفانه مقاله ای برای تخریب چهره مشهد مقدس و زائران عراقی چند سال پیش در گاردین به سفارش سعودی ها منتشر شد و اکنون بعد از گذشت چند سال دوباره به آن پرداخته شد که جای تاسف دارد برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و سلبریتی ها نیز بلندگوی دشمن شده و به این موضوع می پردازند. 

رشیدیان ادامه داد: در زیارت اربعین که مشتاقان زیارت امام حسین (ع) در آن راهپیمایی عظیم شرکت می کنند برای زائران ایرانی سیاه نمایی می کنند و در سایر ایام با القا تبلیغات ناصحیح اقدام به آلوده جلوه دادن دامان مسلمانان خارجی می کنند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رهمنودهای راهبردی و گره‌گشای رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیات دولت، عنوان کرد: نیاز است که در نگاه، موضع گیری و حرکت های اجرایی خود بازنگری و کار و تلاشمان را برای خدمت به مردم مضاعف کنیم. 

استاندار خراسان رضوی گفت: رویکرد دشمن فشار بر مردم با محوریت اقتصاد، همراه با جنگ روانی است که باید برای تقویت انسجام، مشارکت عمومی ، همبستگی و دیدن مشکلات واقعی مردم، حل چالش‌های موجود در  جامعه و کاهش آلام آنان بیش از پیش تلاش کنیم که در این میان نقش شورای فرهنگ عمومی در تحقق این موارد تعیین کننده است.  

رشیدیان با اشاره به یاوه‌سرایی رئیس جمهور آمریکا مبنی بر این که اقدامات و تصمیمات وی در ابتدا منجر به کاهش نفوذ ایران در خاورمیانه و هم‌اکنون به تغییر نظام اسلامی می‌انجامد، تاکید کرد: ما ملتی بزرگ، قدرتمند  و نظامی مردمی داریم و تلاش‌های مذبوحانه دشمنان برای از بین بردن اعتماد عمومی و امید به آینده؛ خنثی می‌شود و بی‌ثمر خواهد بود.   

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: