معاون رئیس جمهور گفت: حرف‌های منفی درباره زائران عراقی در ایران نشان‌دهنده تلاش عده‌ای برای برهم زدن رونق گردشگری در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی اصغر مونسان شب گذشته در حاشیه مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه سراسری گردشگری و صنایع وابسته در مشهد و در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه برخی به دنبال برهم زدن رونق گردشگری ایران هستند، گفت: هر زمان با رشد حضور گردشگران در کشور روبرو شدیم شاهد تلاش‌های منفی علیه این روند بودیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه مساله فساد اخلاقی برخی گردشگران از مصاحبه‌ای بود که بعدا تکذیب شد، افزود: در فایل صوتی مصاحبه هم چنین مطلبی نیامده بود. 

وی با تأکید براینکه متولیان گردشگری و استانداران به این موضوعات توجه زیادی دارند، افزود: در برابر ایجاد چنین فضاهای منفی علیه گردشگری کشور مقاومت می‌کنیم.

مونسان به حرف‌های منفی درباره زائران عراقی در ایران اشاره کرد و آنها را نشان‌دهنده تلاش عده‌ای برای برهم زدن رونق گردشگری کشور دانست و افزود: مشخصات ویژه‌ای برای شهرهای گردشگری به شهرداران اعلام شده و هر شهری که مشخصات را داشته باشد، گواهینامه شهر گردشگری دریافت می‌کند و امیدواریم مشهد در این زمینه الگو باشد. 

وی با بیان اینکه ترکیب حضور گردشگران در ایران طی ماه‌های اخیر تغییراتی داشته، از رشد 38درصدی گردشگری در کشور خبر داد و افزود: بسته سفر به ایران با تحولات ارزی اخیر ارزان شده و افزایش 2 برابری ورودی گردشگران به مشهد خوشحال‌کننده است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: