شهردار مشهد گفت: محدود کردن ورود گردشگران مسلمان به ایران و مشهد به منظور تاثیر منفی بر گردشگری و توطئه ازپیش طرحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قاسم تقی زاده خامسی در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه سراسری گردشگری و صنایع وابسته در مشهد افزود: مردم مشهد باید نسبت به این مهم توجه داشته باشند که در قضیه آتش زدن سفارت عربستان اهداف دیگری دخیل بوده است.

وی با اشاره به انتشار برخی شایعات در باره گردشگران خارجی در مشهد طی چند روز اخیر اظهار داشت: بحث های مطرح شده در فضای مجازی در این باره هم به این خاطر است که مسلمانان به ایران و مشهد سفر نکنند لذا مردم مشهد باید حواسشان جمع باشد.

وی این اتفاقات را برنامه ریزی شده و به منظور جلوگیری از افزایش ورود گردشگر خارجی به مشهد دانست و گفت: مشهد مقدس به دلیل وجود توان و بسترهای متعدد شرایط خوبی برای جذب گردشگر دارد که مهمترین آنها بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) است.

شهردار مشهد با بیان اینکه گردشگری به عنوان سومین صنعت اقتصادی در جهان شناخته می شود افزود: همه کشورها در زمینه گردشگری با هم رقابت دارند و رقابت در این صنعت بی رحمانه است.

وی اظهار داشت: طبق آخرین آمار اعلام شده تعداد گردشگران خارجی در شهر مشهد به 2 برابر افزایش یافته و وضعیت اقتصادی خوبی برای شهر مشهد ایجاد شده است.

تقی زاده خامسی گفت: در کنار همه جاذبه های گردشگری در مشهد، آرامگاه فردوسی به عنوان جاذبه موثر است که هنوز به آن پرداخته نشده است.

وی با بیان اینکه از معاون رئیس جمهوری خواهش کرده ایم بازسازی پیشخوان فردوسی را به ما بسپارند افزود: نقشه های پیشخوان تهیه و به تصویب رسیده که تا هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی اظهار داشت: 23 خانه تاریخی در مشهد شناسایی شده که در حال خریداری یا امتیازدهی برای راه اندازی این اماکن هستیم.

شهردار مشهد گفت: برای افزایش ماندگاری زائر در مشهد نیاز به شناخت استانداردها، سیاست گذاری ها، به کار بستن عملیات اجرایی و فاصله گرفتن از الفاظ داریم.

پانزدهمین نمایشگاه سراسری گردشگری و صنایع وابسته پس از 10 سال از آخرین دوره برگزاری آن همزمان با نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران امروز در محل نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافت.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: