سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، سهم استان دراسکان و پذیرایی زائران اربعین را ۶۵ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید جواد حسینی در برنامه زنده رادیویی شباهنگام  ضمن تشریح عملکرد حوزه زیارت استان، اربعین حسینی (ع) را بزرگترین مانور مذهبی دینی یاد کرد و بر آمادگی برای تامین زیر ساخت ها مطابق با سهمیه پیش بینی شده تاکید کرد.

وی  گفت: بر اساس پیش بینی ها و طبق سنت هرساله،  امسال بیش از پنج میلیون زائر در دهه آخر صفر به مشهد مقدس مشرف خواهند شد.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد: سند توسعه کمی و کیفی زیارت با 10 راهبرد ، 37 سیاست، 140 برنامه، 13 بسته حمایتی و 825 پروژه  تدوین و تصویب شده است.

وی با بیان این که گسترش و توسعه زیارت و فرهنگ میزبانی یکی از ا هداف مهمی است که در استان با جدیت پیگیری می شود؛ افزود:  از حیث کمی در افق 1404 باید پذیرای 40 میلیون زائر باشیم که هشت  میلیون  آن ها زائران خارجی باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: سال گذشته بیش از 30 میلیون زائر به مشهد مقدس سفر کردند که سه  میلیون را زائر خارجی تشکیل می دادند.

حسینی ضریب ماندگاری زائران را 3.5 روز اعلام و عنوان کرد:  با اجرای طرح های مختلف به دنبال تنوع بخشی حضور زائران از قشرهای گوناگون جامعه در مشهد مقدس  هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال طرح مبدا به مبدا که برای ایام غیر پیک با تخفیف 15 تا 30 درصدی خدمات تدوین شده سال گذشته  105 هزار نفر را در این قالب پوشش داد و توفیق  تشرف یافتند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی طرح  زیارتی مهر رخشان رضوی برای زیارت اولی ها را از دیگر برنامه ها برشمرد که 43 هزار نفر طی سال گذشته در قالب این طرح به مشهد سفر کردند.

حسینی اجرای طرح معین الضعفا که مخصوص شهرهای استان و برای سالمندان و توان یابان است را از دیگر اقداماتی برشمرد که در  سال گذشته نزدیک به 16 هزار نفر را تحت پوشش قرار داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: