رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اصلی‌ترین مسئله‌ای که امروز وجود دارد جریاناتی است که به دنبال ناامیدی و ناتوان نشان دادن جامعه و ایجاد بی‌اعتمادی بین افراد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در شصت و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: اگر ما انسان‌ها را امین بدانیم و این عالم را عالم امانت، تمامی انسان‌ها در این عالم مسئول هستند همانگونه که اولین سؤال را روز قیامت از امانت‌ها و فرصت‌هایی که در اختیار ما بوده است، می‌پرسند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین این امانت‌ها و امانت‌دارها معلم‌ها و اساتید هستند،افزود: بار بزرگی بر دوش مسئولین و مدیران دانشگاه‌ها وجود دارد چرا که آنها امانت‌دار موضوعات مختلفی هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: در حکم انتصابی که روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص سمت بنده اعلام فرمودند آمده است که ایشان دانشگاه‌ها را محل پرورش انسان‌های بزرگ و مدیران آینده کشور دانسته‌اند ضمن اینکه ایشان 4 ویژگی صالح بودن، فرزانه بودن، پرنشاط بودن و کارآمد بودن را از ویژگی‌های مدیران آینده کشور دانسته‌اند. به همین دلیل مدیران دانشگاهی وظیفه اصلی‌شان پشتیبانی از این قضیه است.

رستمی با اشاره به اینکه اساتید اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی هستند، خاطرنشان کرد: فضای عمومی وجوان داخل کشورمان بسیار اهمیت دارد چرا که در بسیاری از جریانات مذهبی و اجتماعی در دنیا و داخل پیشرو بوده‌ایم که برای مثال برگزاری مراسم اعتکاف از کشور در فضای دانشجویی و دانشگاهی شروع شد که به تمامی دانشگاه‌ها تعمیم پیدا کرده است لذا به صراحت می‌توان گفت دانشگاه‌های ما دارای کارنامه‌ای قابل دفاع در تمامی مسائل هستند.

وی تصریح کرد:‌ اصلی‌ترین مسئله‌ای که امروز داریم آن است که برخی جریانات به دنبال ناامیدی و ناتوان نشان دادن جامعه و ایجاد بی‌اعتمادی در بین افراد مختلف نسبت به هم است و اگر این اتفاق برای جامعه‌ای رخ دهد در واقع آن جامعه خلع سلاح شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت:‌مسوولیت همه مدیران دانشگاهی ضمن ارزشمند بودن تلاش‌های آنها بسیار کار سختی است و باید توجه داشته باشیم که اولین هدف مدیران دانشگاهی باید جلب رضایت خداوند باشد. ضمن اینکه باید بدانیم که رشد در سختی ایجاد خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: