فرمانده انتظامی مشهد از انهدام باندی خبر داد که حساب شهروندان را در 4استان خالی می کردند. تعدادی از افراد دخیل در این پرونده در زندان های کشور محبوس هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سرهنگ اکبر آقابیگی در تشریح این خبر گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه چند نفر با جعل مدارک به کلاهبرداری و خرید طلا و ارز اقدام می کنند با توجه به اهمیت موضوع دستور لازم صادر شد.وی افزود: گروه های دایره تجسس و اطلاعات کلانتری طبرسی شمالی مشهد در این عملیات ضربتی با تحقیقات خود دریافتند اعضای این باند در 2روز متوالی 8 میلیون تومان ارز و 36 میلیون تومان طلا از یک طلا فروشی خریده اند.آقابیگی ادامه داد: با بررسی های علمی پلیس و ترسیم چهره متهم زن و مردی که سابقه کیفری داشتند و به خرید این طلاجات اقدام کرده بودند شناسایی شدند و خودرو سواری آن ها که دستور توقیف داشت تحت تعقیب قرار گرفت.

دستگیری 4 عضو اصلی

فرمانده انتظامی مشهد گفت: ردزنی های اطلاعاتی مأموران کلانتری طبرسی شمالی در این باره نشان می داد زن و مرد جوان با همراهی 3نفر دیگر از تهران به مشهد آمده و در یکی از خیابان های اصلی این شهر خانه ای اجاره کرده اند.

وی افزود: پلیس با هماهنگی مقام قضائی خانه مسکونی را تحت نظر قرار داد. بررسی ها نشان داد افراد تحت نظر هر بار با تغییر چهره از خانه خارج می شوند.

آقابیگی گفت: مأموران کلانتری طبرسی شمالی به طور ضربتی وارد عمل شدند و با دستگیری 4 عضو اصلی شبکه بزرگ سرقت که 2 مرد و 2 زن بودند در بازرسی از محل 6هزار و 700دلار وجه نقد، طلاهای بدلی، تعداد زیادی کارت های شناسایی و 45 عدد کارت عابربانک کشف کردند.

وی خاطر نشان کرد: تحقیقات در این باره برای دستگیری دیگر اعضای این باند که شواهد و ادله موجود نشان می دهد در شهرهای اصفهان، تهران، گیلان و مشهد مرتکب ده ها فقره سرقت های حیله گرانه شده اند ادامه دارد.

پسردایی ام مرا فریب داد

یکی از متهمان دستگیر شده در اعتراف های خود ادعا کرد من و همدستانم 4ماه قبل از زندان آزاد شده ایم.

این مرد جوان افزود: چندی قبل پسر دایی ام که در زندان است از من خواست شماره یک کارت عابربانکی را به او بدهم من شماره کارت عابربانک دوستم را در اختیارش گذاشتم، چند ساعتی گذشت و مبلغی به حساب این کارت واریز شد.

متهم ادامه داد: پسر دایی ام در تماس بعدی گفت با همدستی چند زندانی دیگر با شهروندان تماس می گرفتیم و ادعا می کردیم که برنده سفر حج یا جایزه بانک شده اند، سپس طعمه های خود را به مقابل عابربانک ها کشانده و با این ترفند که زبان انگلیسی را انتخاب کنند گزینه انتقال وجه را برگزیده و از حساب بانکی شان به شماره کارت های موردنظر خودمان مبالغی واریز می کردیم و دست به سرقت می زدیم.

وی در پایان گفت: طبق قراری که گذاشته بودیم از هر یک میلیون تومان سرقت، مبلغ 250هزار تومان سهم ما می شد که شماره کارت ها را در اختیارشان می گذاشتیم و ما هم با دریافت پول ها بلافاصله طلا و ارز می خریدیم.

 

 

به نقل از شهرآرا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: