مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: ترویج گروه‌های جهادی طلاب عاملی مهم برای خنثی کردن بسیاری از توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله مصباح عاملی ظهر امروز در همایش «جهاد دائمی به سبک ولی» یادواره پنجاهمین سال شرکت داوطلبانه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان فردوس در سال 1347 که مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد؛ گفت: فعالیت‌های جهادی مقام معظم رهبری در طول عمر پربرکت ایشان بهترین نماد و الگو برای طلاب و دانشجویان حوزه است.

مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه دشمن با استفاده از انواع ترفندهای تبلیغاتی به‌شدت در تلاش است قشر روحانیت جدا را از اقشار مختلف مردم نشان دهد؛ اضافه کرد: روحانیت در طول تاریخ همواره با مردم و در متن جامعه بوده و این موضوع سبب شده دشمنان همه تلاش خود را برای القای جدایی روحانیت از مردم به‌کار بسته‌اند.

وی ترویج گروه‌های جهادی طلاب را عاملی مهم برای خنثی کردن بسیاری از توطئه‌های دشمنان دانست و یادآور شد: حوزه های علمیه برای آنکه بتوانند جایگاه مناسب خود را در کشور حفظ و ارتقا دهند، حرکت تحولی با محوریت مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای خدمت‌رسانی به‌جامعه اسلامی را مد نظر خود قرار داده‌اند.

آیت‌الله عاملی یکی از اهداف دشمن را القای عدم توجه روحانیت به‌مردم برشمرد و افزود: دشمن تلاش می‌کند تا خدمات ارائه شده از سوی جامعه روحانیت به‌مردم را نادیده بگیرد.

هدف گروه‌های جهادی محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور است

در ادامه این مراسم، مدیر تبلیغات حوزه علمیه خراسان با اشاره به‌اینکه هدف گروه‌های جهادی محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور است؛ گفت: شاخصه مهم آنها را مردم‌داری، کارآمدی و بی‌تکلفی است.

محمد فردوسی‌پور با تاکید بر اینکه روحانیون باید در هدایت دینی و بصیرت‌افزایی به‌درستی نقش خود را ایفا کنند؛ متذکر شد: این موضوع به این دلیل است که مردم در مسائل دینی، اجتماعی و سیاسی روحانیت را محل رجوع می‌دانند.

وی با اشاره به‌شکل‌گیری 180 گروه جهادی در حوزه‌های علمیه خراسان از ابتدای انقلاب تاکنون؛ یادآور شد: تعداد این گروه‌های جهادی در آینده نیز این تعداد افزایش می‌یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: