همزمان با حضور #رئیس_جمهور در مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان، چهره ها و رسانه های اصلاح طلب یک خط رسانه ای واحد را پیش گرفتند...حرفشان این است که #روحانی به مجلس بیاید و مسببان اصلی وضع فعلی کشور را به مردم معرفی کند. تاجزاده، زیباکلام، روزنامه اعتماد و... همگی معتقدند عامل اصلی شرایط فعلی نهادهای دیگری غیر از دولت می باشند.

این فرار رو به جلو ساده ترین ترفندی است که می توانند با توسل به آن اذهان مردم را از مسائل اصلی منحرف سازند.

تأمل در این نوع موضع گیری از سوی چهره های اصلاح طلب و رسانه هایشان بیانگر این نکته است که این جریان در قبل و بعد رسیدن از به قدرت رفتاری کاملا متفاوت از خود نشان می دهد، قبل از قدرت مدعی اصلی شفاف سازی هستند، دولت و دستگاه اجرایی را عامل اصلی تمام اتفاقات کشور می‌دانند اما بعد از اینکه دستگاه اجرایی را تصاحب می کنند نظرشان عوض می شود و نهادهای دیگر را هم در وضع کشور سهیم می دانند.

به نظر بنده با تشدید فشارها بر روی دولت از سوی مجلس و افکار عمومی و مطالبه حل مشکلات اقتصادی، تیم رسانه ای #آشنا ی دولت بر روی این خط خبری بیشتر کار خواهد کرد و سعی می کند نهادهای دیگری (از جمله سپاه و ارگان های نظامی-امنیتی) را به عنوان عوامل اصلی نابسامانی های اقتصادی به مردم معرفی کند. همانطور که قبلا هم گفته بودند بودجه اصلی کشور صرف صنعت موشکی و امور نظامی می شود و دست دولت در تصمیم گیری های مهم اقتصادی بسته است.

 یادآوری؛

روحانی در پاسخ به انتقادها (سال92):دولت را با خزانه خالی تحویل گرفتیم

حالا بعد از گذشت یک دوره از کار دولت...

 رسانه های حامی دولت در پاسخ به انتقادها (سال97) :روحانی مسئول کل بودجه کشور نیست.

تأثیر کار دولت در اقتصاد نهایتا 15 درصد است.

این نوع برخورد با انتقاد و مطالبه چه معنایی دارد غیر از اینکه مشخص می شود جریان اصلاحات-اعتدال دستشان از پاسخگویی به ملت خالی است و به هر بهانه و جنگ روانی متوسل می شوند تا بلکه فرصت بیشتری بخرند و از جایگاه پاسخگویی فرار کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: