بانک دی به رغم موافقت ضمنی با شهرداری مشهد فراخوان مزایده واگذاری کوهستان پارک را منتشر کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، روز گذشته بانک دی به عنوان مالک کوهستان پارک شادی برای چندمین بار به انتشار فراخوان مزایده‌ای این بار به مبلغ ٣٠٠ میلیارد تومان برای واگذاری این مجموعه اقدام کرد. این در حالی است که شهردار مشهد چندی پیش در حاشیه مراسم بهره‌برداری از بوستان موضوعی دانش در جمع خبرنگاران از موافقت ضمنی بانک دی برای واگذاری کوهستان پارک به مدیریت شهری خبر داده و گفته بود: کوهستان پارک متعلق به بانک دی است. به همین دلیل، نامه‌ای به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره آن نوشتیم و آمادگی خود را برای خرید این مجموعه اعلام کردیم. قاسم تقی‌زاده خامسی این را هم بیان کرد که موضوع واگذاری مالکیت کوهستان‌پارک به شهرداری از سوی بانک دی اعلام شده است و اکنون مراحل قانونی کار در حال طی شدن است.

کوهستان‌پارک شادی بدون شک یکی از مکان‌های تفریحی و نوستالژیک برای مردم مشهد است و تقریبا همه ما مشهدی‎ها خاطرات ریز و درشتی ‌از این مجموعه در پس ذهنمان به یادگار داریم. سال ٩١ بود که اداره کل استاندارد خراسان رضوی تعدادی از دستگاه‌های کوهستان‌پارک شادی مشهد را به دلیلِ نداشتن استاندارد تعطیل کرد و زنجیره پلمب دستگاه‌ها ادامه یافت تا اینکه کل مجموعه کوهستان پارک پلمب شد و حالا حدود ۶ سال از تعطیلی این مجموعه تفریحی که در اختیار بانک دی قرار دارد می‌گذرد. 

تنظیم پیش‌نویس تفاهم‌نامه

معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری درباره انتشار فراخوان این مزایده و اظهارات شهردار مشهد به شهرآرا این‌طور گفت: بانک دی پیش از این هم چندین مزایده برای واگذاری کوهستان‌پارک برگزار کرده بود و این چهارمین یا پنجمین مرحله مزایده است.

رضا خواجه نائینی ادامه داد: شهرداری به پیشنهاد بانک دی تفاهم‌نامه‌ای برای واگذاری این مجموعه به مدیریت شهری تنظیم کرد. پیش‌نویس آن آماده شد و مدیرعامل بانک دی هم با آن موافقت کرد. بنا بود بر اساس آن، کوهستان‌‌پارک شادی با قیمت کارشناسی به شهرداری واگذار شود.

وی افزود: با این حال، ظاهرا هیئت مدیره بانک دی تصمیم گرفت مزایده واگذاری این مجموعه را یک بار دیگر برگزار کند و اگر مانند دفعات قبل مورد استقبال قرار نگرفت، با شهرداری به توافق برسد. در این صورت، مجموعه کوهستان‌پارک با قیمت کارشناسی به شهرداری واگذار می‌شود.

بازگشایی، درخواست مردم

معاون اقتصادی شهردار مشهد ادامه داد: تأکید مدیریت شهری و درخواست مردم این است که کاربری کوهستان پارک شادی حفظ شود و این مجموعه بار دیگر به چرخه گردشگری مشهد بازگردد.

وی تصریح کرد: سیاست شهرداری تصدیگری نیست و می‌تواند این مجموعه را در اختیار یک سرمایه‌گذار قرار دهد.

خواجه نائینی اظهار کرد:اکنون بانک دی مالک کوهستان‌پارک است و آن‌ها باید تصمیم بگیرند که این مجموعه را واگذار کنند یا پای میز مذاکره با شهرداری بیایند.

تأکید مدیریت شهری بر حفظ کاربری

مدیریت شهری مشهد در دوره جدید از همان آغاز کار بارها و بارها بر لزوم حفظ کاربری این مجموعه و بازگشایی آن تأکید کرده است.رئیس شورای شهر مشهد هم پیش از این درباره این مجموعه تفریحی گفته بود: کاربری کوهستان‌پارک شادی تعریف شده است. با توجه به اینکه بانک دی و شرکت‌های تابع آن نتوانستند سرمایه‌گذاری مناسبی برای راه‌اندازی دوباره آن انجام دهند، این مجموعه به مزایده گذاشته شد و هر‌یک از مجموعه‌های غیردولتی و بخش خصوصی اگر بخواهند، می‌توانند در این مجموعه سرمایه‌گذاری کنند، اما طبیعتا کاربری آن همان کاربری تصریح‌شده در طرح تفصیلی است و هیچ تغییری اتفاق نخواهد افتاد. محمدرضا حیدری همچنین گفته بود: از اینکه یک مجموعه توانمند در زمینه راه‌اندازی این پارک با کاربری مشخص‌ آن سرمایه‌گذاری کند و این مجموعه به عنوان یک شهربازی پیشرفته و توسعه‌یافته و متناسب دوباره راه‌اندازی شود استقبال و حمایت می‌کنیم اما قطعا هیچ نوع تغییر کاربری‌ای اتفاق نخواهد افتاد. 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: