عضو اتحادیه اربعین عراق گفت: انقلاب اسلامی ایران امتداد طبیعی اربعین حسینی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، شیخ مازن استاد حوزه نجف و عضو اتحادیه اربعین عراق ظهر امروز در آئین افتتاحیه سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین اظهار داشت: انسان متشکل از دو عنصر خاک و روح است و وقتی خدا انسان را از تین خلق کرد از روح خود در او دمید و دستور به سجده بر او را داد که این نشان دهنده جایگاه مهم روح آدمی است و امروز در اربعین حسینی شاهد ارتقاء بُعد روحی انسان‌ها هستیم.

این استاد حوزه نجف با بیان این مطلب که کربلا و اربعین انسان را از بُعد جسم عبور داده و به بُعد روح منتقل می‌کند، ابراز کرد: ممکن است در راهپیمایی اربعین جسم زائران دچار خستگی و سختی شود، اما روح آنان مدام در حال ارتقاء است.

وی افزود: در زیارت اربعین حسینی ارزش‌های روحی و اخلاقی مانند ایثار و محبت و... را شاهد هستیم که این بیانگر رشد انسان‌ها در بعد روحی است و این یعنی خدا به وسیله امام حسین(ع) در حال تربیت انسانیت است.

عضو اتحادیه اربعین عراق بیان کرد: جریان اربعین حسینی سال‌ها پیش اتفاق افتاده و خداوند آن را با ماجرای انقلاب اسلامی پیش برد و رشد داد. امروز امام حسین(ع) همچون جد بزرگوارشان پیامبر اکرم(ص) مردم را در اربعین ذیل یک امت واحده جمع کرده است. در این مسیر اختلافات کنار زده می‌شود و وحدت پررنگ می‌شود و میان زائران تحول قلوب رخ می‌دهد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: