شخصیت‌های سرشناس بصره با محکوم‌کردن حمله به نهادهای دولتی، مدارس، مقرهای حشد شعبی و کنسولگری ایران، از جوانان تظاهرات‌کننده این استان و نیروهای امنیتی خواستند تا خویشتندار بوده و به حفظ آرامش همسو با تعالیم اسلامی و دستورات قانونی متعهد باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، شیوخ و شخصیت‌های سرشناس شمال استان بصره در سندی امضاشده که یک نسخه آن در اختیار شبکه السومریه نیوز قرار گفت، تصریح کردند: با توجه به شرایط کنونی استان بصره، بزرگان، شیوخ و چهره‌های سرشناس شمال بصره اقدامات خرابکارانه‌ای را که ربطی به دین و قانون ندارد، محکوم کردند و از جوانان استان خواستند تا به آرامش همسو با تعالیم اسلامی و دستورات قانونی متعهد باشند.

در این سند آمده است: تظاهرات برای درخواست جهت حقوق مشروع و لزوم اجرای وظایف دولت عراق در آغاز سالم و مسالمت‌آمیز بود، اما بعداً نهادهای دولتی، مدارس و مقرهای الحشد الشعبی و نهادهای دیپلماتیک (کنسولگری ایران) آتش زده شد که این اقدام خلاف شرع و قانون است.

امضاکنندگان این سند از جوانان تظاهرات‌کننده که متعهد به حفظ آرامش و اصل خوشتنداری و احترام به قانون و حمایت نکردن از نفوذی‌های خرابکار بودند و نیروهای امنیتی و ارتش برای خویشتنداری و سعه صدر تشکر کردند.

خاطرنشان می‌شود روز جمعه شانزدهم شهریور عناصر نفوذی و اغتشاشگر مورد حمایت آمریکا و عربستان با سوء استفاده از تظاهرات مردم بصره که در اعتراض به نابسامانی در خدمات‌رسانی و سوء‌مدیریت دولت برگزار شده بود، به مراکز و مقرهای حشد شعبی و کنسولگری ایران در بصره حمله کردند و این مراکز را به‌آتش کشیدند که برخی شخصیت‌های مطرح عراقی از جمله المهندس از فرماندهان ارشد حشد شعبی و اعضای ائتلاف الفتح تأکید کردند کنسولگری آمریکا در پس این حملات و حوادث قرار داشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: