در آستانه ماه محرم، مراسم اهدای پرچم عزای حسینی به‌هیات‌های عزادار سیدالشهدا(ع) درحرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، مراسم اهدای پرچم عزای حسینی در آستانه ماه محرم، به‌هیات‌های عزادار سیدالشهدا(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم، 300 هیات مذهبی از 20 استان کشور و 10 هیات مذهبی از کشورهای اسلامی بیرق عزاداری امام حسین(ع) را از آستان قدس رضوی دریافت کردند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: مراسم‌ بسیاری را در سال داریم، اما ماه محرم دارای عطر و بوی خاصی است، هم‌زمان با ایام حرکت قافله سیدالشهدا(ع) در ماه محرم دل‌های عاشق اهل‌بیت(ع) با شور و حال وصف‌نشدنی سعی در راه‌اندازی محافل عزاداری امام حسین(ع) دارند.

حجت‌الاسلام سید جلال حسینی با بیان اینکه عزت و شکوه انقلاب اسلامی ایرانی به‌برکت شهادت و شهامت امام حسین(ع) و اندیشه عاشورایی به‌دست آمده است؛ افزود: دشمنان اسلام امروز هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) را هدف قرار داده‌اند و سعی دارند با بی‌خاصیت جلوه دادن عزاداری و گریه برای امام حسین(ع) این شور حسینی را کم‌رنگ جلوه دهند، اگر این مراسم عزاداری مهم نیست، پس چرا از برگزاری و توسعه آن می‌ترسند؟

وی افزود: جوانان ارادتمند به‌اهل‌بیت(ع) به‌نام امام حسین(ع) دو ماه عزاداری می‌کنند و گسترده‌ترین و پرنفوذترین شبکه ارتباطی مردمی بدون رقیب هستند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: جبهه استکبار از جبهه قدرتمند سیدالشهدا(ع) می‌ترسد و از این‌ جهت در آستانه اربعین حسینی برای ایجاد فتنه و تفرقه تلاش می‌کند، چون هیات‌های عزاداری پیام استکبارستیزی امام حسین(ع) را هر سال به‌گوش جهانیان ارسال می‌کنند.

حسینی عنوان کرد: تاکنون 6 هزار هیات مذهبی از سراسر کشور در دفتر هیات‌های مذهبی آستان قدس رضوی ثبت‌نام کرده‌اند.

گفتنی است؛ فرزند شهید مدافع حرم سیده زینب علوی در این مراسم وصیتی از شهید علوی برای هیات‌های مذهبی را قرائت کرد و گروه هم‌خوانی امام حسن(ع) از استان فارس اجرای برنامه داشت، در انتهای مراسم با حضور مسؤولان آستان قدس رضوی و رئیس شورای هئیات مذهبی خراسان رضوی پرچم‌های متبرک به‌هیات‌های عزاداری اهدا شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: