معاون اول قوه قضائیه از مردم خواست افراد آلوده به فساد را به دستگاه قضا معرفی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی در خصوص موضوعات مطرح‌شده در این جلسه اظهار کرد: در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، بررسی دستورالعمل جامع اطلاع‌رسانی ادامه یافت و خوشبختانه به مراحل نهایی نزدیک شده است.

معاون اول قوه قضائیه افزود: همچنین در جلسه امروز رئیس دستگاه قضا تأکید کرد که پرونده‌های مربوط به تخلفات اخیر اقتصادی به‌سرعت و با قاطعیتِ توأم با عدالت  مورد توجه همه مراجع قضایی باشد و دست‌اندرکاران این پرونده‌ها به‌هیچ‌وجه تحت تأثیر فضاسازی و جوسازی‌هایی که ممکن است علیه قوه صورت بگیرد، قرار نگیرند.

محسنی اژه‌ای توجه به عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن را از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه امروز (دوشنبه) 19 شهریور عنوان کرد و گفت: در رسیدگی‌ به همه پرونده‌ها، میزان و معیار، شرع و قانون است و به‌هیچ‌وجه نباید تخلفی از قانون و شرع صورت بگیرد. در خصوص پرونده‌های اخیر هم امیدواریم بتوانیم با کمک دستگاه‌های نظارتی و با توجه به کمک ضابطین، آنها را مطابق شرع و قانون و در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسانیم.

سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد: تقاضای من از مردم این است که افراد آلوده به فساد را به دستگاه قضا معرفی کنند. در دهه اول انقلاب با کمک مردم توانستیم در مقابل همه تروریست‌های داخلی و خارجی بایستیم چون خود مردم بودند که تروریست‌ها را معرفی می‌کردند. اکنون هم از مردم می‌خواهیم افراد فاسد و متخلف را که در دستگاه‌های مختلف ممکن است با آنها برخورد داشته باشند، به ما معرفی کنند؛ البته این کار باید مستند باشد و هر شایعه‌ای را به ما منتقل نکنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: قولی که به مردم می‌دهم دو چیز است: اول اینکه کسانی که اطلاع‌رسانی صحیحی در جهت معرفی مفسدین  به ضابطین یا به قوه قضاییه داشته باشند، حتماً از آنها حمایت می‌شود و اگر بخواهند که مشخصات آنها محفوظ بماند، حتماً نام آنها و مشخصات آنها محفوظ خواهد بود و برایشان مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی بیان کرد: قول دومی هم که می‌توانم بدهم این است که قوه قضاییه به‌فضل پروردگار و با کمک مردم هیچ‌گونه خط قرمزی نخواهد داشت و ان‌شاءالله با تمام توان در مقابل هر نوع فساد و جرمی ایستادگی و پرونده‌ها را طبق قانون بررسی و احکام را صادر خواهد کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: