امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عاشورای حسینی محدودیت ندارد و باید تا قیامت پرچم نهضت حسینی در اهتزاز باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی قرارگاه منطقه شمال شرق نزاجا، در اولین روز از ماه محرم یگان‌های قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش میزبان امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در مشهد مقدس بودند.

امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عاشورا محدودیت تاریخی ندارد؛ گفت:‌ پرچم نهضت حسینی باید در جهان در اهتزاز باشد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی بیان کرد: یکی از نکاتی که اهل بیت علیه ‌السلام بر آن اصرار دارند، حفظ ارزش‌های نهضت حسینی است که همین اردوگاه‌های حسینی همیشه باید پابرجا بوده، چراکه دشمنان و یزیدیان نیز در زمینه ‌توطئه‌افکنی فعال هستند.

وی افزود: ‌حادثه بعثت، غدیرخم،‌ عاشورا ‌و مهدویت چهار حادثه مهم تاریخ اسلام هستند که ستون اصلی فقرات و تکمیل‌کننده دین مبین اسلام هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نهضت عاشورای حسینی سرمایه معنوی اسلام بوده و مهدویت نیز تکمیل‌کننده عاشورا است، ‌چراکه عاشورای حسینی محدودیت جغرافیایی ندارد.

آیت‌الله خاتمی افزود: شما عزیزان ارتشی افتخار جمهوری اسلامی ایران ‌هستید و امروز خدمت در جمهوری اسلامی و  اردوگاه‌های سیدالشهدا ‌از افتخارات ارتش در زیر پرچم اسلام که نصیب هرکس نمی‌شود و افتخارتان این باشد که از اسلام و اهل بیت علیه السلام دفاع می‌کنید.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد:‌ آنچه در عزاداری‌ها مهم بوده این است که سنگرهای حسینی را حفظ کنیم، چراکه امروز این سنگر مورد هجمه دشمنان و منافقان قرار گرفته است.

وی ‌ادمه داد: امروز در عرصه جنگ اقتصادی، روانی و ‌جنگ رسانه‌ای هستیم، باید در این زمینه بسیار هوشیار و آگاه باشید و فریب تبلیغات دروغین دشمنان  را نخورید، چراکه انقلاب اسلامی، شجره تنومندی است که حتی یک برگ آن را نمی‌توانند تکان دهند و ‌به‌برکت خون پاک شهدا، ‌انقلاب اسلامی زمینه‌ساز انقلاب حضرت مهدی عجل الله بوده و این افتخاری بوده در رکاب حضرت مهدی عجل الله است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: