مدیر کل صدا وسیمای خراسان‌رضوی گفت: مراسم سوگواری و عزادران حسینی در ایام محرم در اقصی نقاط استان با پوشش گسترده رادیویی و تلویزیونی، با شکوه تمام به سمع و نظر مخاطبان می‌‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محسن نصرپور اظهار داشت: محرم یادآور بزرگ‌ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست‌قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند.

وی با اشاره به پوشش گسترده صدا و سیمای خراسان رضوی از مراسم عزاداری در ایام محرم افزود: برنامه‌های "شیرخوارگان حسینی" و"احلی من العسل" به تهیه کنندگی عباس غلام پور به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی در ادامه عنوان کرد: همچنین سخنرانی‌های مذهبی حرم رضوی و مرثیه آفتاب به صورت روزانه از حرم رضوی شامل مداحی، کارشناسی به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور پخش می‌شود و پخش زنده مراسم تاسوعا و عاشورا حرم رضوی و ورودی‌های حرم به تهیه‌کنندگی گروه معارف اسلامی رو آنتن می‌رود.

نصرپور خاطرنشان کرد: در حوزه صدا برنامه "حسینیه دل" به تهیه کنندگی رضا سلیمانی به مدت 90 دقیقه روی آنتن می‌رود. از آیتم‌های این برنامه می‌توان به گزارش مردمی، گزارش از شهرها و حرم مطهر، گفتار مجری و نمایش نام برد.

وی با اشاره به حوزه برون‌مرزی بیان کرد: در بخش تاجیکی برنامه حماسه حسینی در 12 برنامه و مدت هر برنامه 15 دقیقه پخش می‌شود و گفتار، کارشناسی، آوا و نوای محرم، داستان کربلا از زمان ورود امام حسین(ع) به کربلا تا لحظه شهادت از آیتم‌های این برنامه است. همچنین نویسندگی، تهیه کنندگی و گویندگی این برنامه بر عهده حمید حاتم‌زاده مقدم است و صدا برداری این برنامه حسین اکبری بر عهده دارد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی در ادامه گفت: در بخش دری نیز برنامه "روایت دل دادگی " به مدت 20 دقیقه در 13 برنامه اجرا می‌شود. تهیه کننده این برنامه بر عهده مریم بذرگری است. همچنین برنامه "نغمه‌های عاشورایی"به تهیه کنندگی عبدالحکیم وفا در 13 برنامه به مدت 30 دقیقه روی آنتن می‌رود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: