ثبت نام مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده امام رضا (ع) همزمان با آغاز محرم شروع شده و تا بیستم محرم مصادف با 8 مهر 97 ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده، حسین رضایی در خصوص نحوه ثبت‌نام متقاضیان برای کاروان زیارتی پیاده امام رضا(ع) گفت: کسانی که برای اولین بارقصد ثبت نام دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت جمعیت زائران پیاده رضوی به آدرس www.zaerin8.ir نسبت به ثبت‌نام  یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: کاروان‌ها و مدیرانی که درسال‌های اخیر ثبت‌نام کرده‌اند امسال نیاز به ثبت نام مجدد نداشته و تنها با مراجعه به سایت می‌توانند نسبت به تکمیل اطلاعات سال‌های گذشته اقدام کنند. 

وی درباره مدارک مورد نیاز برای ثبت نام خاطرنشان کرد: متقاضیان علاوه بر تکمیل اطلاعات فردی، پزشکی و کاروان خود، تصاویر مدارک مورد نیاز خود ازجمله معرفی‌نامه، کارت ملی و شناسنامه را از طریق سایت بارگذاری کنند.

رضایی همچنین یادآور شد: مدیران کاروان‌های زیارتی برای دریافت معرفی‌نامه می‌توانند به فرمانداری، بخشداری، دهداری یا دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی مستقر در شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده خطاب به مدیران کاروان‌های استان‌های جنوبی، غربی و مرکزی کشور درخواست کرد که مسیر حرکت خود را از جاده نیشابور به مشهد تعیین کنند و گفت: برای کاروان‌های زیارتی که مسیر ریلی را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند مسیر سنگ‌بست، فریمان و مشهد برای پیاده روی پیشنهاد می‌شود.

وی درادامه با اشاره به پیگیری‌های معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی مبنی بر مسطح‌سازی جاده‌های منتهی به مشهد گفت: محورهای منتهی به مشهد مقدس تا قبل از دهه آخر صفر برای حرکت زائران پیاده رضوی آماده سازی خواهد شد.

رضایی همچینین افزود: تعداد 110 اسکان رایگان برای زائرانی که درسایت ثبت نام کنند پیش‌بینی شده است.

گفتنی است در سال گذشته در ایام دهه آخر صفر بیش از 400 هزار زائر پیاده از 24 استان کشور از 6 محور ورودی به مشهد وارد شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: