تحقیقات جدید نشان می‌دهد که هزاران نفر در حین رانندگی همزمان پوکمون بازی کرده و با تلفن‌هایشان مشغول‌اند.

به گزارش ثامن پرس؛ به نقل از دیلی میرر، تحقیقات جدید نشان داده، یکی از ارمغان های بازی پوکمون گو افزایش تعداد تصادف در جاده ها بوده است. این بازی  که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است، بازی کننده ها را از سر جای خود بلند کرده و در جستجوی پوکمون‌گوها در جهان واقعی می گرداند. 

محققان به کاربران هشدار دادند که هرگز در حین رانندگی، پوکمون گو را بازی نکنند چرا که این روزها کاربران این بازی زمانی که رانندگی می کنند، برای شکار پوکمون‌گوها تمرکزی بر روی رانندگی نداشته و باعث بالا رفتن آمار تصادف شده اند.

در یک بررسی 10 روزه مشخص شد که  صدها نفر از هزاران نفری که پوکمون‌گو بازی می کنند، به علت انجام همزمان بازی و رانندگی مجروح و یا حتی کشته شده اند.

اما این انتهای این داستان تلخ نیست، جان پاتریک آلم، دانشمند علوم اجتماعی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گوید: "تماس های تلفنی و ارسال پیام از جمله مواردی هستند که انجام آنها در حین رانندگی ممکن است ناخودآگاه پیش آید و می توان آنها را نادیده گرفت ولی روی صحبت ما با رانندگانی است که با هدف شکار پوکمون‌گو رانندگی کرده و جان خود و بقیه را به خطر می اندازند."

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: