دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی «مشهد٢٠١٧» با حضور شهردار مشهد در چهارسوق هنر واقع‌در بوستان کوهسنگی آغاز‌به‌کار کرد.

به گزارش ثامن پرس؛ سیدصولت مرتضوی در حاشیه بازدید از دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی «مشهد٢٠١٧» اظهارکرد: چند ماه دیگر و با آغاز سال٢٠١٧، مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی معرفی خواهد شد که لازم است اقدامات و هماهنگی‌ها خصوصا در عرصه بین‌المللی انجام شود.

شهردار مشهد افزود: دراین‌راستا دبیرخانه‌ای تشکیل شد تا به‌صورت منسجم موضوعات بین‌المللی این رویداد مهم را برنامه‌ریزی کند که ازآن‌جمله می‌توان به برگزاری چندین همایش با موضوعات جوانان، وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی و جامعه ایمن اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری هفته‌های فرهنگی در برخی شهرهای اسلامی ازجمله دیگربرنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای معرفی هرچه‌بیشتر مشهد و فرهنگ رضوی است که هم‌زمان با سال٢٠١٧ انجام خواهد شد.

مرتضوی تصریح کرد: در حوزه تهیه و چاپ کتاب‌های لازم برای معرفی فرهنگ رضوی به زائران خارجی نیز اقدامات لازم انجام شده و علاوه‌بر‌این به بخش گردشگری نیز توجه شده

است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه گفت: برگزاری همایش‌های بین‌المللی در سال٢٠١٧ ملزوماتی دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

سیدکمال سرویها افزود: دراین‌راستا باید از همه ظرفیت‌ها که در بخش‌های مختلف است، استفاده کنیم و راه‌اندازی دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی «مشهد٢٠١٧» می‌تواند اقدام مناسبی درراستای هماهنگی بیشتر

باشد.

کشیری، رئیس اداره روابط خارجی روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد نیز گفت: شهرهایی که در سطح بین‌المللی مطرح هستند، دارای بخش‌های ویژه‌ای برای مدیریت موضوعات مرتبط با فعالیت‌های بین‌المللی خود دارند و ما نیز دراین‌راستا دبیرخانه رویدادهای بین‌المللی «مشهد٢٠١٧» را ایجاد کردیم تا اقدامات به‌صورت یکپارچه و منسجم انجام شود.

«مشهد٢٠١٧» تنها یک شعار است

حجت‌الاسلام پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به اقدامات صورت‌گرفته برای معرفی مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: تاکنون هیچ اقدامی دراین‌راستا انجام نشده و در حد شعار باقی مانده است .

وی تاکید کرد: ما از عملکرد وزیر ارشاد در این حوزه رضایت نداریم و معتقدیم در حق مشهد ظلم شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: