همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ویژه برنامه «میثاق با امام مهربانی‌ها» با حضور 3800 دانش آموز مدارس امام رضا(ع) در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز مراسم «میثاق با امام مهربانی‌ها» در دو نوبت صبح و عصر ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه مدارس امام رضا(ع) در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر برگزار شد.

در این مراسم معاون آموزشی بنیاد فرهنگی رضوی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در توصیه‌هایی که به دانش آموزان داشتند تحصیل، تهذیب و ورزش را سه اصل مهم برای رشد جوانان برشمردند و تأکید داشتند تا این اصول مبنای عمل آنها قرار گیرد.

عبدالله ظریف افزود: خوشبختانه دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) در عرصه‌های ورزشی، فرهنگی، اخلاقی، اعتقادی و مذهبی این سه ضلع را سرلوحه کار خود قرار داده‌ و در کنار تحصیل به تهذیب نفس نیز می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ما نیز تلاش می‌کنیم تا منویات رهبری را به طور جدی پیگیری و عملیاتی کنیم، افزود: همراهی خانواده‌ها همواره یکی از اصول اساسی مدارس امام رضا(ع) بوده و حرکت بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر مبنای مشارکت، همدلی و همگرایی نهاد خانواده مسیر را برای تربیت نسلی متعهد و متخصص برای پیشرفت ایران اسلامی هموارتر می‌کند.

ظریف گفت: مدارس امام رضا(ع) از ابتدای تأسیس تاکنون بیش از 1000 فارغ التحصیل به عنوان سرمایه‌هایی عظیم تحویل جامعه اسلامی داده‌ و امید است شما نیز بتوانید برای آینده این مرز بوم مفید و مؤثر باشید.

گفتنی است؛ در این مراسم دانش‌آموزان ضمن تجدید بیعت با قرآن و اهل بیت(ع) برای حفاظت و پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی پیمان بستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: