فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: سازش با استکبار در منطق و گفتمان انقلابی جایگاهی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار یعقوب‌علی نظری عصر دیروز در مراسم تحلیف فرماندهان واحدهای مقاومت مدارس مشهد در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: اندیشه و تفکر انقلابی و غیرانقلابی دارای تفاوتی بنیادی است به این معنا که تفکر انقلابی مبتنی بر معنویت است در حالی که تفکر غیرانقلابی نگاهی کاملا مادی دارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه زندگی عزتمندانه و غیرعزتمندانه نیز از تفاوت‌های دیگر میان دو نگرش انقلابی و غیرانقلابی است بیان کرد: در نگرش انقلابی، سازش با استکبار وجود ندارد زیرا نگاه و رویکرد استکبار نسبت به ما عزتمندی نیست و آنها به دنبال رقم زدن زندگی ذلیلانه هستند.

نظری عنوان کرد: رویکرد استکبار با مشی عزتمندانه ما مغایر است زیرا آنها می‌خواهند ما نیز تحت سیطره آنها باشیم؛ از سوی دیگر یکی از مولفه‌های نگرش انقلابی این است که نمی‌توانیم نسبت به ظلم بی تفاوت باشیم و دلیل آن نیز این است که فردی که به وی ظلم می‌شود همنوع ما محسوب می‌شود و اگر واکنشی نباشد همین ظلم و ظالم گریبان ما را نیز می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه صحنه‌های متعدد انقلاب اسلامی همراه با عزت و ایستادگی برابر ظالم بوده است تصریح کرد: شما فرماندهان بسیج دانش آموزی باید این پرچم را در مدارس خود بلند کنید و محیط پیرامونی و جامعه خود را نیز تحت تاثیر قرار دهید.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه امروز جنگ سختی نداریم اما درگیر جنگی از نوع دیگری هستیم تاکید کرد: باید در چنین شرایطی در فضای فرهنگی و به ویژه در مدارس دقیق عمل کرد زیرا تهاجم فرهنگی دشمن گسترده است و باید با تاسی از الگوهای بسیج دانش‌آموزی و شهدای دانش‌آموز در این مسیر حرکت کرد.

نظری با اشاره به اینکه امروز دشمن عرصه اقتصادی را مورد هدف خود قرار داده است بیان کرد: بسیج دانش‌آموزی باید فعال‌تر شود و بدنه ارتباطی خود را با مساجد نیز تقویت کند تا از این طریق زمینه برای گسترش اندیشه اصیل انقلابی فراهم باشد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: