مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توزیع گوشت گرم وارداتی از استرالیا در بازار مشهد پس ازمدت کوتاهی توقف دوباره شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید حمیدرضا جوادی افزود: از ابتدای هفته جاری تاکنون دو محموله گوشت گرم وارداتی پس از مدت کوتاهی وقفه وارد خراسان رضوی شده شد. توزیع هر محموله به وزن حدود 8.5 تن در شبکه بازار هم اکنون در حال انجام است.

وی ادامه داد: مردم می توانند این گوشت را از بازارهای شهرداری تهیه و خرید کنند. استقبال بالایی از سوی مصرف کنندگان از این نوع گوشت در بازار شده و واردات محموله های بعدی نیز در دستور کار است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: همچنین بازار مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز در تعادل است و نوسانات قیمت در این سه محصول چشمگیر نیست. کنترل بازار برای نرخ همه این محصولات انجام می شود و در صورت نیاز توزیع کالا در جهت تنظیم بازار صورت می گیرد.

خراسان رضوی 7.1 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. این استان در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی نیز دارای پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد است. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در خراسان رضوی 320 هزار راس است.

خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور این استان تولید می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: