جمعی از فعالان مردمی، اجتماعی و رسانه‌ای خراسان رضوی، خواستار تعیین تکلیف انتخاب استاندار جدید شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جمعی از فعالان اجتماعی و مردمی استان خراسان رضوی، با توجه به ابلاغ قانون جدید منع به کارگیری بازنشستگان، با انتشار بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار تعیین تکلیف انتخاب استاندار جدید در این استان شدند‌.

در بخشی از این بیانیه آمده استاندار آینده باید چهره‌ای متخصص و شناخته شده باشد که با پایتخت، مجلس، بیت علما و مراجع ارتباط عالی داشته، دارای صفت مهم تلاشگری بوده و توجه ویژه‌ای به مدیریت جهادی داشته باشد.

متن بیانیه به این شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و تحیت

احترامأ در ابتدا از سخنان سنجیده و مقتدرانه جنابعالی در سازمان ملل و حمایت از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تشکر نموده و امید داریم با تدبیر و خردورزی، بتوانید با بهره‌گیری از توان داخلی و حفظ روابط بین‌المللی در راستای فرمایشات امام راحلو مقام معظم رهبری برای تحقق آرمان‌ها و دفاع از ارزش‌های انقلاب موفق و پیروز باشید.

به جد معتقدیم تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغ آن توسط حضرتعالی اقدامی ارزشمند در راستای توجه به نیروهای جوان و کارآمد بوده و ثمرات بی‌بدیلی چون تحرک در موتور توسعه دستگاه‌های اجرایی و شادابی سیستم به همراه خواهد داشت. در خراسان رضوی نیز با توجه به شرایط جناب آقای رشیدیان استاندار محترم استان، گفت‌وگوها و گمانه‌زنی‌های جدی برای انتخاب جایگزین ایشان در محافل سیاسی و مردمی ایجاد شده و اسامی مختلفی از چهره‌های سیاسی و متخصص مطرح می‌شود.

جناب آقای رییس جمهور

مستحضرید که خراسان رضوی با توجه به ویژگی‌های ژئوپولیتیک منحصر به فرد، منابع انسانی ارزشمند، سرمایه‌های معدنی  و ظرفیت‌های اجتماعی بی‌بدیل آن، انتخاب مدیری اجرایی، کارآزموده، دلسوز و جهادی را طلبیده و جایگزینی توانمند برای جناب آقای رشیدیان را ویژه‌تر می‌نماید. شخصیتی که بتواند هر دو جریان سیاسی حاکم بر کشور را برای رفع کمبودها و توسعه زیرساخت‌ها در کنار هم و برای ایجاد زندگی مطلوب‌تر به سمت آبادانی بیشتر سوق دهد.

چهره‌ای متخصص و البته شناخته شده که با ارتباط عالی با پایتخت، مجلس، بیت علما و مراجع و با دارا بودن صفت مهم تلاشگری، توجهی ویژه به مدیریت جهادی داشته باشد.

امید داریم هیئت محترم دولت، در نهایت با جمع‌بندی بر روی مدیری جامع‌الشرایط برای معرفی به استان برسند که بتواند بیشترِ این شاخصه‌ها را دارا بوده و مسیر توسعه استان را با سرعت بالا پیش رانده و رضایت حق تعالی و ولی نعمت‌مان حضرت رضا(ع) را نیز کسب نماید.

برخود مفروض دانستیم با توجه به شناختی که از مدیران ارشد این استان و چهره‌های متخصص و کارآزموده‌ای که دارای توان و ظرفیت اداره این استان هستند داریم، از جنابعالی تقاضا داریم فردی اصلح برای استانداری خراسان رضوی انتخاب گردد که ولایت‌مدار، با تجربه، متخصص و آشنا به زیرساخت‌های موجود، پر توان و دارای قابلیت جمع نمودن نگاه‌های مختلف جریانات سیاسی، ایثارگر و شایسته این انتخاب باشد.

جمعی از فعالان اجتماعی، مردمی، رسانه‌ای و نمایندگان تشکل‌های مردمی استان خراسان رضوی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: