تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید هزینه‌های سفر به مشهد مقدس به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به‌نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در مجمع مشورتی آستان قدس رضوی که با موضوع هماهنگی برنامه‌های دهه آخر صفر و بررسی مسائل مرتبط با زائران برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت بی‌نظیر زائران در حرم رضوی منحصر به عید، تابستان و لیالی‌قدر نیست و در دیگر ایام سال نیز بارگاه منور رضوی میزبان حضور گسترده دلدادگان به امام هشتم(ع) از داخل و خارج کشور است.

وی افزود: افزایش چشمگیر زائران امام رضا(ع) به‌ویژه در مناسبت‌هایی همچون دهه آخر صفر می‌طلبد که مسئولان با همدلی و هماهنگی گام‌های بلندتری در جهت توسعه‌یافتگی در حوزه‌های مختلف بردارند و توجه به نیازهای زائر از جمله امنیت، اسکان و تسهیل در زیارت مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه توجه به زائر و زیارت و تسهیل در آن باید مورد توجه همگان باشد ابراز کرد: مشکلاتی همچون ترافیک در اطراف حرم، عدم نظارت و هزینه‌های بالای رفت و آمد و تامین اقلام مورد‌نیاز زائر، نبود فضای مناسب برای پارک خودرو وغیره با حرکت جهادی مدیران استانی برطرف شود.

وی همچنین بر ضرورت گشایش مسیرهای منتهی به حرم مطهر تاکید کرد و گفت: باید برای تسهیل تردد در محدوده حرم مطهر برنامه‌‌ریزی ویژه‌ای صورت بگیرد و ازدحام جمعیت در محدوه حرم‌مطهر از جمله فلکه آب با ایجاد زیرگذر مرتفع شود.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین در پایان خواستار نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی اطراف حرم و جلوگیری از اجحاف در حق زائران شد و تصریح کرد: باید هزینه‌های سفر به مشهد مقدس به کمترین میزان ممکن، کاهش پیدا کند.

همچنین در ادامه این جلسه آیت‌الله علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی و امام‌جمعه مشهد نسبت به توجه مسئولان به موضوع زیارت و رفع مشکلات زائران به‌ویژه تسهیل در رفت و آمد تأکید کرد.

سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی هم با اشاره به تشکیل ستاد مناسبت های ویژه در این آستان مقدس به ارائه گزارشی از آمادگی حرم مطهر برای میزبانی از زائران در دهه آخر صفر با همکاری دستگاه های مختلف کشور پرداخت.

قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد‌مقدس نیز در ادامه جلسه با تأکید بر اینکه شهرداری برای ایام مختلف برنامه دارد به ارائه گزارشی درباره وضعیت تردد در اطراف حرم مطهر پرداخت و اعلام کرد: شهرداری مشهد آماده همکاری با آستان قدس رضوی برای رفع مشکلاتی همچون پارکینگ در جهت تسهیل در امر زیارت است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: