رئیس اداره انتظامات حریم رضوی از ارائه خدمت اسکان شبانه رایگان به بیش از ۷۷۰۰ زائر بی‌بضاعت از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به‌نقل از آستان‌نیوز، رمضان غلامی اظهار داشت: طرح اسکان شبانه زائران از 9 تیرماه امسال توسط اداره انتظامات حریم رضوی آغاز شده است، در این طرح میانگین روزانه 200 نفر از افرادی که محل اسکانی برای ماندن در مشهد ندارند شناسایی و پذیرش می‌شوند.

وی ادامه داد: افراد نیازمند اسکان توسط کارشناسان اداره انتظامات حریم رضوی از ساعت 10 تا 14 شناسایی می‌شوند و با دریافت معرفی نامه‌ای از کارشناس توسط وسایل نقلیه به محل اسکان منتقل می‌شوند.

غلامی بیان کرد: مهمانسرای محل اسکان شبانه زائران در طبقه فوقانی پایانه مسافربری امام رضا(ع) و دارای 10 اتاق بوده که هر اتاق 40 نفر ظرفیت و در مجموع این مهمانسرا ظرفیت اسکان شبانه 400 نفر را داراست. ملحفه، دمپایی و کمد از جمله امکاناتی است که علاوه بر محل خواب به زائران در این مهمانسرا ارائه می‌شود. زائران پس از صرف صبحانه می‌توانند تا ساعت 11 روز بعد از خدمات ارائه شده اسکان استفاده کنند.

وی افزود: از ابتدای تیرماه 7775 نفر در طرح اسکان شبانه زائران پذیرش شده‌اند که 682 نفر زیر 5 سال و 7093 نفر بزرگ‌سال بوده‌اند. خدمت اسکان به‌صورت خانوادگی ارائه نمی‌شود و به‌صورت تفکیک شده به بانوان و آقایان اسکان داده می‌شود.

غلامی ادامه داد: هر روز معرفی نامه مجزایی به زائران شناسایی شده ارائه می‌شود، اسکان شبانه تا حداکثر 3 روز قابل تمدید است. زائران به دلایل خاص یا ابتلا به بیماری می‌توانند بیشتر از حد تعیین شده اسکان داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: