سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: دایره مشاوره و مددکاری در تمامی کلانتری‌های خراسان رضوی ایجاد شده و در یک سال گذشته 120 هزار پرونده به این دوایر ارجاع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، ابراهیم قربان‌زاده ظهر دیروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی، اظهار کرد: 1070 شهید در استان خراسان رضوی و 104 آزاده در نیروی انتظامی خراسان رضوی حضور دارند و سال گذشته نیز تعداد 6 نفر از همرزمان ما به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی با بیان این‌که امنیت، یک محصول اجتماعی است که تنها با همکاری و هماهنگی مردمی و دستگاه امنیتی ایجاد می‌شود، گفت: نیروی انتظامی تلاش می‌کند تا حد ممکن از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق نظم و امنیت در جامعه بهره بگیرد که نمود این مسئله، حضور پلیس افتخاری در ماموریت‌ها است.

وی با بیان این‌که شعار امسال هفته ناجا «پلیس مقتدر امین مردم» است، ادامه داد: در راستای تحقق پلیس در طراز جمهوری اسلامی، به دنبال دستیابی به حداکثر رضایت مردمی هستیم و تلاش داریم در حوزه امنیت، خدمتگزاران صدیقی باشیم.

قربان‌زاده به اهمیت مشارکت‌های مردمی در حفظ امنیت اشاره و اظهار کرد: مردم مهمترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و در راستای اجرای ماموریت‌ها و انجام برنامه‌ها، همواره تلاش داریم بیشترین درصد رضایت را در ماموریت‌های پلیس استان ایجاد کنیم.

وی افزود: دفاتر نظارت همگانی و تلفن 197 در جهت بهبود عملکرد نیروی انتظامی فعالیت دارند، در کنار مردم‌داری و خدمت‌گزاری، قانون‌گرایی توأم با خردورزی و همچنین اقتدار در برخورد با مخلان نظم و امنیت را در دستور کار داریم.

سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه 957 کیلومتر مرز مشترک با دو کشور افغانستان و ترکمنستان داریم، افزود: شاهد حضور اشرار و قاچاقچیان در سال‌های گذشته بودیم اما به لطف و عنایت امام رضا(ع) و با سخت‌کوشی ناجا و مأموریت‌های شبانه روزی می‌توانیم بگوییم امن‌ترین مرز کشور هستیم، علاوه بر آن می‌توان ادعا کرد بیش از 90 درصد مواد مخدر مکشوفه از سایر استان‌‌ها و مرزها وارد استان می‌شود.

وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی ناجا استان، بیان کرد: اولویت دادن به موضوع پیشگیری در تمامی مأموریت‌ها به عنوان یک اصل، مقابله با جرائم فضای مجازی و کاهش تلفات جاده‌ای را در دستور کار قرار دادیم.

قربان‌زاده افزود: 87 درصد مردم از امنیت عمومی و داخلی کشور احساس رضایت دارند، این احساس امنیت، عینی و ذهنی افزایش پیدا کرده است، یک میلیون و 300 هزار نفر در مناطق حاشیه شهر زندگی می‌کنند اما کاهش جرایم را در این مناطق شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی با 313 مقر انتظامی، در دوره یک ساله گذشته با کنترل انتظامی و جدیت همکاران و سربازان و فرماندهان، در ارزیابی‌های نظارتی و کاهش جرایم خشن موفق بوده است.

سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی شاخص‌های امنیتی در استان را مناسب و امیدوارکننده ارزیابی کرد و گفت: ارجاع پرونده‌ها به مشاور قضایی در کلانتری‌ها نیز جزو رویکردهای جاری است؛ با همت و تلاش مسئولان ناجا، دایره مشاوره و مددکاری در تمامی کلانتری‌های خراسان رضوی ایجاد شده و در یک سال گذشته 120 هزار پرونده به این دوایر ارجاع شده و 59 درصد آنها منجر به سازش شده است.

وی با اشاره به اجرای 120 طرح در راستای تأمین امنیت اجتماعی در استان خراسان رضوی تصریح کرد: 32 تن انواع مخدر در دوره یک ساله اخیر کشف شده که 22 درصد افزایش کشفیات را شاهد هستیم؛ در جرایم خشن کاهش 12 درصدی به ثبت رسیده اما جرایم فضای مجازی 92 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: شاهد افزایش 16 درصدی دستگیری‌ها هستیم و در حوزه تلفات جاده‌ای نیز شاهد کاهش 8 درصدی هستیم.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: