معاون دادستان مرکز خراسان رضوی از نجات یک زن باردار و کودک پنج ساله وی از یک حادثه گروگان‌گیری در مشهد خبر داد و گفت: همسر این زن در این حادثه مصدوم شد و متهم نیز بازداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسن حیدری به تشریح حادثه گروگان‌گیری که بامداد گذشته در مشهد رخ داد، پرداخت و گفت: در ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد گذشته، شخصی وارد منزل خواهر خود شده و در آشپزخانه مشغول مصرف شیشه می‌شود.

معاون دادستان مشهد با بیان اینکه شیشه کشیدن این فرد تا حدود ساعت پنج صبح ادامه پیدا کرده، ادامه داد: این موضوع مورد اعتراض خانواده قرار می‌گیرد و که در واکنش به اعتراض خانواده، این فرد که در حالت توهمی قرار داشته، از شوهر خواهر خود اسلحه می‌خواهد.

وی بیان کرد: با ادامه اعتراض خانواده، این فرد با چاقویی که همراه داشته، دو ضربه به شوهر خواهر خود وارد می‌کند که با فریاد شوهرخواهر و ملتهب شدن شرایط، خواهر این فرد معتاد به حیاط فرار کرده و از صاحب‌خانه کمک خواسته است.

قاضی حیدری با بیان اینکه صاحب‌خانه با 110 تماس می‌گیرد، ادامه داد: تقریبا از ساعت پنج تا و 9 و 20 دقیقه صبح که گروگان‌گیری پایان می‌‎یابد، پلیس درگیر این ماجرا بوده است.

وی ادامه داد: مرد مصدوم از منزل خارج می‌شود، اما همسر وی که باردار است به همراه کودک پنج‌ساله این خانواده، در دست مرد معتاد گرفتار می‌شوند.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه مجرم دست‌های خواهر خود را از پشت می‌بندد، بیان کرد: این فرد در همان حالت توهمی، درخواست کلت و فشنگ می‌کند که در همین حال، عوامل آتش‌نشانی، اورژانس و اورژانس اجتماعی در صحنه حضور دارند و با صحبت‌هایی که می‌شود، گروگان‌ها رهایی می‌یابند.

وی با بیان اینکه در این حادثه به دلیل اهمیت حفظ جان افراد گروگان، علاوه بر یکی از معاونان دادستان مرکز خراسان رضوی، بازپرس مجتمع ناحیه و یک بازپرس دیگر در صحنه حضور داشتند، گفت: به دلیل اهمیت موضوع سه مقام قضایی در کنار افسران ارشد و ماهر پلیس آگاهی در این حادثه حضور مستقیم داشتند.

به گفته قاضی حیدری، پلیس نوپو برای انجام عملیات رهاسازی گروگان‌ها و بسیاری از امکانات پلیس برای رهایی گروگان‌ها به خدمت گرفته شد و همچنین خیابان‌های اطراف محل حادثه یک‌طرفه شد تا هیجانات کاذب مانع عملیات پلیسی نشود.

وی با بیان اینکه مصدوم این حادثه که شوهرخواهر متهم بوده، اکنون در بیمارستان هاشمی‌نژاد مشهد بستری است، ادامه داد: امیدواریم درمان وی به‌خوبی انجام شود و با سلامت و تندرسی بتواند به زندگی عادی خود بازگردد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: تفهیم اتهام متهم امروز انجام می‌شود و برای اقدامات بعدی در اختیار پلیس جنایی قرار می‌گیرد.

وی همچنین از نیروهای تخصصی پلیس، یگان ویژه، اورژانس اجتماعی و عوامل 115 که در کنار دادستانی مشهد جان مادر باردار و کودک پنج ساله وی را حفظ کردند، تشکر کرد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: