قطره‌های باران پاییزی بالاخره از راه رسید و هوای مطبوع بهاری را در نخستین روزهای خزان برای مشهدی‌ها به ارمغان آورد. تجربه یک عصر دل‌انگیز پاییزی در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر، روزهای خوبی را نوید می‌دهد که در انتظار من و شما خواهد بود؛ البته اگر آلودگی هوای آبان و آذرماه اجازه‌ دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، نخستین باران پاییزی از دیشب تا امروز تا اندازه‌ای درختان و فضای سبز شهر را سیراب و مردم مشهد را خوش‌حال کرده است. نسیم خنک خزان هم که از دیشب وزیدن گرفته، براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی خراسان‌رضوی، گویا تا یکی‌دو روز دیگر میهمان مشهدی‎ها خواهد بود و باید از همین حالا، خنکای زمستان را نوبر کنیم.

بارش نخستین باران پاییزی که از عصر روز گذشته مشهد را فرا گرفته است، احتمالا امروز هم ادامه خواهد داشت. به رغم مشکلات اندکی که بر اثر آبگرفتگی معابر عمومی ایجاد شده، بارش رحمت الهی آب و هوایی تازه و مطبوع در کلان‌شهر مشهد رقم زده است.طبق آخرین اطلاعات در لحظه تنظیم این خبر، تا اوایل شامگاه دیروز، فقط ۶ مورد آبگرفتگی در برخی از مناطق مشهد به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گزارش شد که هیچ‌یک از آن‌ها تلفات جانی یا مصدومیت به دنبال نداشت‌.

مدیرعامل سازمان آتش‌‌‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در این باره گفت: از زمان شروع بارندگی‌ها در مشهد تا شامگاه شنبه، یک مورد حادثه آبگرفتگی در بولوار توس و ۴ مورد در بولوار جاهدشهر و الهیه رخ داد.حسن جعفری افزود: فقط یک مورد آبگرفتگی شدید در منطقه ویرانی رخ داد که نیروهای آتش‌نشانی برای بازدید به این منطقه اعزام شدند و مشکلات ایجاد‌شده را به‌سرعت برطرف کردند.وی اضافه کرد: تا شامگاه شنبه، هیچ‌گونه مصدومیت و حادثه‌ای جانی بر اثر بارش‌های رگباری باران و تگرگ در مشهد گزارش نشد.

شهرداری به حالت آماده‌باش درآمد

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد هم از آمادگی این مجموعه برای بارش‌های احتمالی روزهای آینده خبر داد و گفت: آماده‌سازی ٣۵ دستگاه مخصوص جمع‌آوری آب‌های سطحی و ١٠ پمپ مکنده با همکاری اداره پسماند و آتش‌نشانی از جمله برنامه‌ریزی‌های این معاونت برای مقابله با مشکلات ناشی از ریزش باران شدید است.خلیل‌ا... کاظمی از افزایش شصت‌درصدی خودروهای مخصوص جمع‌آوری ‌آب‌های سطحی در سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: با این اقدام، درصدد پوشش خیابان‌های فرعی شهر و پاک‌سازی آن‌ها ‌هنگام بارش باران و برف بودیم. همچنین نمک و امکانات لازم برای ماه‌های آینده که احتمال بارش برف وجود دارد خریداری شده است.

 

 

به نقل از شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: