مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: طی شهریورماه امسال، گران‌فروشی بیش‌ترین شکایت مردمی واصله به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری بود و در این باره بیش از ۲۱ هزار گزارش دریافت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامرضا صارمیان گفت: گرانفروشی و تقلب بیشترین شکایت مردمی به ستاد خبری 124 بوده که در این باره بیش از 21 هزار گزارش دریافت شده است.

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  لزوم سرعت‌بخشی در رسیدگی به شکایات مردمی را مورد توجه قرارداد و افزود: طی شهریور ماه سال جاری در مجموع 26 هزار و 66 فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیرصنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان‌ها دریافت  شده است که از این تعداد 72 درصد شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته است و 28 درصد باقی‌مانده در دست بررسی کارشناسی از سوی مراجع ذیربط  است.   

صارمیان بیان داشت: از مجموع شکایات 88 درصد مربوط به کالا و 12 درصد مربوط به خدمات است به طوری که بیشترین گزارش در بخش کالایی از نان و پوشک بچه و در بخش خدمات از رستوران‌های غذاخوری و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک بوده است و گرانفروشی و تقلب در صدر عناوین تخلف گزارش‌های دریافتی قرار گرفته است.

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات اظهار داشت: از مجموع شکایات دریافتی، 588 فقره  (2درصد از کل شکایات) با برآورد ارزش بیش از 10 میلیارد ریال در کارگروه‌های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع آن از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است.

صارمیان تصریح کرد: در شهریور ماه سال جاری 71درصد به صورت تلفنی، 18 درصد به صورت حضوری و 11 درصد به صورت کتبی شکایت خود را مطرح نموده‌اند.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اجحاف به ویژه گران‌فروشی، اختفاء، احتکار، عدم عرضه کالا و عدم درج قیمت از طریق سامانه 124 مسئولان ذیربط را در جریان قرار داده تا رسیدگی لازم صورت پذیرد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: