با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی و دبیر ستاد اقامه نماز استان پوستر فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌رضوی ظهر امروز در نشست خبری بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: یکی از مهمترین ارزش‌های الهی نماز است و زیباترین جلوه زندگی نماز است که اگر با اعتقاد قلبی صورت گیرد برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی جاری خواهد شد.

وی با تاکید برآنکه باید در ترویج فعالیت‌های دینی از ابزار‌های نوین بهره جست افزود: در دنیای کنونی که ابزار تبلیغات تغییر یافته دنیای مجازی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد بنابراین می‌توان با نگاه زیباشناسانه و عمل به وعده‌ها مردم را به فعالیت‌های دینی دعوت کرد.

مروارید اضافه کرد: می‌توان با بهره گیری از این ابزار نوین برای نوجوانان که وارد به سن تفکر و تعقل شده‌اند، این ارزش را تبیین کرد.

وی استفاده از ابزار هنر را یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها دانست و گفت: می‌توان با بهره گیری از ظرفیت عظیم شعر، داستان، نمایش، فیلم و ... زیبایی کلام اهل بیت(ع) را گسترش داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم با برگزاری مناسب این اجلاس الگوی خوبی را در کشور پدید آوریم و ماحصل آن احیاء امر خداوند و نیز آبادانی مساجد کشور باشد.

در ادامه نشست حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا، مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان‌رضوی با اشاره به مسابقه ساجدان عاشق اظهار داشت: این طرح به منظور آشنایی با سبک زندگی امام حسین (ع) و یاران ایشان با محور نماز، قرآن و ولایت از نخستین روز ماه محرم در استان خراسان رضوی در دست اجرا است که با همکاری این اداره کل برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: روزانه به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود و در صورت شرکت کردن علاقمندان در 15 روز متوالی جوایزی نفیس به رسم یادبود به آنها اهدا خواهد شد. 

در ادامه حجت‌الاسلام کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی گفت: فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز را  با عنوان «شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز» در این استان منتشر شد.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات این دوره از فراخوان اجلاسیه شامل شیوه‌های انس کودکان با نماز در مهدهای کودک، مهارت‌های دعوت به نماز در مدارس و دانشگاه‌ها، را‌های دعوت به نماز در خانواده،‌ روش‌های دعوت همسالان به نماز، راه‌های دعوت به نماز در فضای مجازی و رسانه، شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز در ادارات (مدیران و کارکنان) و روش‌ها و مهارت‌های مبلغین و روحانیون در دعوت به نماز است. 

کاظمی‌نسب در ادامه تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌ «ایده‌ها و تجربیات موفق»، «آثار ادبی و هنری شامل کتاب، مقاله، شعر، رمان، قصه و خاطره»، «فیلم‌نامه»، «نمایش‌نامه»، «فیلم کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، «موشن‌گرافی»، «طرح‌های گرافیگی (پوستر، اینفوگرافی و تابلو مقاله)» و «محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کمک آموزشی شامل بازی و سرگرمی و فرهنگی و آموزشی» ارائه دهند. 

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی در پایان خاطرنشان کرد: این اجلاسیه با همکاری معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ستاد اقامه نماز استان، صدا و سیمای خراسان رضوی و سازمان بهزیستی برگزار می شود.

در ادامه این مراسم از فراخوان بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو رونمایی شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: