سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ۵۸ موکب از خراسان رضوی در عراق به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید جواد حسینی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی هماهنگی اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: ثبت نام زائران پیاده اربعین در سامانه سماح سازمان حج و زیارت از ساعت 18 روز چهارشنبه چهارم مهرماه آغاز شده است.

وی افزود: تاکنون در این بازه زمانی 23 زائر پیاده اربعین از استان خراسان رضوی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کردند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: از متقاضیان شرکت در این همایش بزرگ دینی انتظار می‌رود  از مراجعه به کنسولگری عراق خود داری و برای ثبت نام به 273 دفتر کارگزاری در سطح مشهد مقدس و استان مراجعه کنند.

حسینی در ادامه تصریح کرد: کار انتقال کامیون‌های حمل بار مواکب از مرز مهران، 300 دستگاه کامیون، 110 دستگاه اتوبوس شهرداری مشهد و دستگاه های نظافتی سبک و سنگین که امر نظافت شهر نجف را برعهده خواهند داشت؛ از جمعه هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 11 هزار روادید صادر شده است؛ خاطرنشان کرد: 58 موکب با بیش از دو هزار خادم از استان در مجموع 582200 خدمت را به زائران ارائه خواهند کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: با هماهنگی به عمل آمده با وجود سهمیه 65 هزار نفری تعیین شده برای استان، تاکنون اسکان و تغذیه 85 هزار نفر از سوی ستاد خراسان رضوی مهیا شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: