رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد گفت: 100 دستگاه اتوبوس و 600 پاکبان از این ارگان برای خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین به عراق اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدرضا کلایی عصر شنبه در نشست خبری افزود: برای خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین، شهرداری مشهد امسال نیز خدمات مورد نیاز در حوزه های حمل و نقل و رفت و روب در عراق را انجام خواهد داد.

وی اظهار داشت: سطح خدمات مطابق با سال گذشته خواهد بود و مساحت معابر برای نظافت و ارائه خدمات حمل و نقل ثابت نگه داشته شده است.

وی با تاکید بر کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در خدمت رسانی، گفت: بنا داریم خدمات مناسب به عزاداران حضرت امام حسین (ع) ارائه دهیم.

کلایی افزود: پس از پایان اربعین حسینی، مشهد مقدس میزبان زائران بسیار خواهد بود لذا تمام نیروها در اسرع وقت به مشهد بازخواهند گشت تا آماده خدمت رسانی به زائران حضرت امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر باشند.

وی اظهار داشت: در خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین وجه مردمی بسیار پررنگ است که باید این مهم حفظ شود و مشارکت مردم را نباید تحت‌ الشعاع امکانات خود قرار دهیم.

وی گفت: آستان قدس رضوی نیز سطح خدمات خود را در مرز ایران و عراق گسترش داده و اقشار مختلف مردم اعم از نانوایان، روحانیون، صاحبان آشپزخانه‌ ها، پزشکان، پرستاران و کامیون ‌داران در این خدمت رسانی حضور گسترده دارند.

کلایی با اشاره به اعزام 70 نیروی ستادی به عراق در ایام اربعین امسال افزود: مراسم بدرقه کاروان خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین ساعت 15روز سه شنبه 24 مهر در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

تا ظهر امروز (21 مهر ماه) 42 هزار و 807 زائر پیاده اربعین حسینی از این استان در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: