نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز مسئله پنجم ماه صفر به‌عنوان شهادت حضرت رقیه(س) تنها تجدید یک سوگواری در زندگی اجتماعی ما مطرح نیست، بلکه به‌عنوان یک نماد باقی مانده از انقلاب عاشورایی امام حسین (ع) است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در اجتماع وارثان ولایت که با حضور خانواده معظم شهدای لشکر فاطمیون در سالن ورزشی شهدای مدافع حرم گلشهر برگزار شد؛ گفت: در زمان‌های گذشته، تجدید مراسم و خاطرات صرفا تجدید خاطره تاریخ بوده، همان‌گونه که عصر تاسوعا و عاشورا به‌عنوان تکرار یک برنامه سوگواری نسبت به‌حوادث گذشته از یک هزار و ۴۰۰ سال قبل بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در چند قرن گذشته در تداوم جریان اسارت اهل بیت (ع) در نیمه شبی حضرت رقیه (س) در کنار سر بریده جان داد و یکی از مظاهر دلخراش مظلومیت اهل بیت(ع) در خرابه شام را به‌وجود آورد.

وی اظهار کرد: اگرچه تجدید این خاطره از ۱۴ قرن گذشته با برگزاری مراسمی به‌عنوان عزاداری و درخواست حل مشکلات از ساحت اهل بیت(ع) بوده، اما امروز مسئله شب پنجم ماه صفر به‌عنوان شب شهادت حضرت رقبه (س) در تجدید خاطره یک عزا مطرح نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: امروز تجدید خاطره شهادت حضرت رقیه (س) به‌عنوان یک جریان جدی موجب شده تا فرزندان جوان ما جان خود را در راه دفاع از حرم اهل بیت(ع) فدا کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به‌شهدای مدافع حرم؛ تصریح کرد: پدران و مادران شهدای مدافع حرم با تقدیم عزیزان خود به‌خیل اسیران کربلا پیوستند.

وی خاطرنشان کرد: جریان کربلا موجب شده تا امروز جوانان ما برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) جان خود را از دست بدهند و این در حقیقت یک جریان تازه‌ای در زندگی امروز ما بوده که در نسل و تبار گذشته به‌این شکل مطرح نبوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: امروز تجدید خاطره شهادت حضرت رقیه (س) به‌عنوان فرهنگ جهادی و انقلابی در زندگی اجتماعی شیعه مطرح بوده که باید در خط حفاظت و پاسداری از جریان عظیم که نماد باقی مانده از انقلاب عاشورایی امام حسین (ع) است، جان داد و قربانی شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه انقلاب عاشورا از حضرت رقیه (س) شروع شده؛ اظهار کرد: همه جریان کربلا که در تحقق انقلاب سید الشهدا (ع) نقش حیاتی دارد مربوط به‌حضرت رقیه (س) است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: