ابلاغ دو مورد تذکر به شهردار مشهد از سوی شورای این شهر روز دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این نشست گفت: طبق ماده 74 آئین نامه داخلی شورا اعضا می توانند تذکراتی به شهرداری داشته باشند لذا بر این اساس تذکر ارائه و توسط ریاست شورا در نخستین جلسه اعلام وصول و به شهردار ارائه می شود.

محمدرضا حیدری افزود: هفته پیش تذکر شهناز رمارم عضو شورا به شهردار مشهد وصول شد. تذکر این عضو شورا مبنی بر ارائه خدمات خارج از چارچوب اساسنامه به موسسه فرهنگی شهرآرا است.

روزنامه شهرآرا به عنوان نشریه محلی وابسته به شهرداری مشهد از سال 1376 کار خود را در مشهد آغاز کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: تذکر دوم نیز توسط رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس این شورا امروز اعلام شد. تذکر مسعود ریاضی مربوط به عدم انجام کار اجرایی قابل ملاحظه در محدوه پروژه توس است. شهردار مشهد باید پیگیر این تذکرات باشد.

منطقه تاریخی توس 26 آبان 1375 با مجموعه ارگ و برج و بارو با شماره 1758 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. این منطقه واقع در 35 کیلومتری شمال غرب مشهد که در گذشته با نام طابران توس شناخته می ‌شد یکی از مناطق جمعیتی باستانی ایران از دوره های هخامنشی، ساسانی، اشکانی و اسلامی بوده است. توس تا بهمن 1391 به عنوان یک روستای تابع مشهد شناخته می ‌شد اما با تایید شورای عالی معماری و شهرسازی، این روستا به عنوان یک محدوده منفصل شهری به شهرداری مشهد واگذار شد. هم اکنون توس که آرامگاه فردوسی نیز در آن قرار دارد زیر نظر شهرداری منطقه 12 مشهد اداره می ‌شود.

طرح بازپیرایی پیشخوان آرامگاه فردوسی با مشارکت شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی فرودین ماه امسال در دستور کار قرار گرفت.

 

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: