مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: ۷۲۳ مجتمع خدمات رفاهی در مسیر راه‌های کشور با تاسیسات کامل و با نگاه چندبعدی از نظر کمی و کیفی آماده خدمت‌رسانی ویژه به زائران پیاده حسینی و رضوی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمیدرضا شهرکی ظهر امروز در نشست کارگروه دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منطقه 6 کشور در مشهد، اظهار داشت: در ابلاغیه‌ای به استان‌های واقع در مسیر حرکت زائران پیاده اربعین حسینی و دهه شفاعت تاکید شد که در این ایام نسبت به استفاده از مجتمع‌های بین راهی توجه ویژه بشود. و در حال حاضر 723 مجتمع خدمات رفاهی در مسیر راه‌های کشور با تاسیسات کامل و با نگاه چندبعدی از نظر کمی و کیفی آماده خدمت‌رسانی ویژه به زائران پیاده حسینی و رضوی هستند.

وی افزود: به دنبال هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به‌ویژه در بخش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی در پایانه‌های باری و مسافری و دیگر تاسیسات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هستیم.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ضمن اشاره به درخواست برخی دستگاه‌های فرهنگی به نصب بنر در جاده‌های کشور، بیان کرد: طبق ضوابط 2 درصد از ظرفیت‌های تابلوهای موجود در جاده‌ها می‌تواند به‌صورت رایگان در اختیار دستگاه‌های فرهنگی و سایر نهادهای استانی قرار بگیرد و لذا نهادهای فرهنگی باید مطالبات خود را در این قالب به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و یا ادارات کل استانی و یا ادارات شهرستانی زیرمجموعه این سازمان منعکس کنند.

شهرکی توجه به مسائل و فرصت‌های بازرگانی در جاده و اصلاح قوانین بازدارنده را از جمله اقدامات موثر و کمک‌رسان به درآمدهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دانست و گفت: باید قوانین و سمت و سوی تصمیم‌ها به‌گونه‌ای باشد که بتوان از ظرفیت‌های راه به منظور درآمدزایی به‌ویژه برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که دستگاهی مبتنی بر درآمد و هزینه است استفاده کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: