دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: کسانی که در مجلس و دولت به‌دنبال تصویب لایحه CFT و FATF بودند و به آن رای دادند به تسلط دشمن بر کشور رای دادند و به خون شهدا خیانت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، احمد میرحسینی روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد گفت: اقتدار جمهوری اسلامی خارج شدن از سلطه غرب است اما امروز عده‌ای با تصویب معاهدات بین‌المللی مانند CFT و FATF به‌دنبال سلطه دوباره بیگانگان بر این کشور هستند.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور بیان کرد: کسانی که در مجلس و دولت به‌دنبال تصویب لایحه CFT و FATF بودند و به آن رای دادند به‌تسلط دشمن بر کشور رای دادند و به‌خون شهدا خیانت کردند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای از نمایندگان علی‌رغم مشخص بودن وضعیت این لایحه با آن موافقت کردند؛ اظهار کرد: این نمایندگان یا به‌دنبال عیش و نوش خودشان و یا فراهم‌کردن راحتی برای آقازاده‌هایشان هستند، اهل هزینه‌دادن برای این کشور و انقلاب نیستند و این‌طور نیست که از سر بی‌اطلاعی به این لایحه رای داده باشند.

میرحسینی بیان کرد: آمریکا با اصل اسلام، انقلاب و ولایت مشکل دارد و به‌دنبال قلدری کردن است و ما نیز هر روز یک باج و امتیاز جدید به این کشور می‌دهیم و این نتیجه انتخاب اشتباه خود مردم در انتخابات مجلس است.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: نماینده‌هایی که به لایحه CFT رای مثبت دادند به‌دنبال تبدیل‌کردن جمهوری اسلامی به‌آل‌سعود هستند، جنبش دانشجویی بنابر تکلیف خود به‌طور مکرر اعتراضات خود را نسبت به این لایحه اعلام کرد اما با برخوردهایی روبرو شد که این اقدامات خودجوش به‌حاشیه رانده شد.

وی افزود: مسؤول سیاسی استانداری با الفاظ و عباراتی ناشایست سعی در تخطئه این اقدامات داشت و تاسف بارتر از آن اقدام سخیف نماینده تربت‌جام و تایباد بود که در یک مکان عمومی پاسخی تند و بی‌ادبانه به جوانی که با شجاعت می‌خواست از حق مردم دفاع کند، داد.

میرحسینی خاطرنشان کرد: دوره این قلدری‌ها ۴۰ سال است که تمام شده و مسؤولان در جمهوری اسلامی در هر سمتی هستند، خادم و نوکر ملت هستند و باید پاسخگو باشند، این شخص اگر با دلیل منطق و بدون باندبازی و سیاسی‌بازی به این لایحه رای داده باید بتواند از آن دفاع کند.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به مشکلات دانشگاهی گفت: دانشگاه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین عرصه فرهنگی نیازمند توجه مسؤولان و مردم است اما متاسفانه امروزه تفکری در دانشگاه حاکم است که علی‌رغم فرمایش رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند خدا لعنت کند دستی را که می‌خواهد دانشجوی ما سیاسی نباشد، می‌خواهد دانشجو فعالیت سیاسی و فرهنگی نداشته باشد.

وی اظهار کرد: ما از مراجع و مسؤولان جذب هیأت‌های علمی در دانشگاه گله داریم که نظارت کافی برای صلاحیت افراد ندارند و استاد در دانشگاهی که باید مهد تعلیم و تربیت و رشد باشد به دانشجوی محجبه دختر می‌گوید با چادر سر کلاسش نیاید!

میرحسینی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شاهد بسته‌شدن درب مسجد اصلی دانشگاه که تنها مسجد محله بود به‌دستور ریاست دانشگاه و معاون دانشجویی فرهنگی بودیم و بارها به ایشان برای بسته‌شدن درب مسجد اعتراض کردیم اما اهمیتی داده نشد و کار به‌جایی رسید که امام جمعه مشهد صریحا ورود پیدا کردند و تذکر دادند که درب مسجد باز شود.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ادامه داد: ما امروز در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و مسؤولان باید این جنگ را باور کنند و در این عرصه جهادی عمل کنند و جهت پاسخگویی بین مردم و دانشگاهیان حاضر شوند. 

وی اضافه کرد: ما بارها از استاندار برای حضور در دانشگاه‌های مختلف  دعوت کردیم اما ایشان صراحتا به‌دعوت‌های ما پاسخ منفی دادند، استانداری که ترس از پاسخگویی نسبت به عملکرد خودش را دارد قطعا به درد مدیریت استان بزرگ و مهمی مثل خراسان رضوی نمی‌خورد.

میرحسینی با اشاره به اینکه استانداری باید بگوید چه برنامه‌ای برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم استان دارد؛ یادآور شد: علت مشکلات اقتصادی نداشتن برنامه کلان برای اداره اقتصادی کشور و نبود افرادی مدیر و دلسوز برای به‌نتیجه رساندن کارها است.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: در حال حاضر مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان که در خط مقدم جبهه اقتصادی است، یک ماه است که به‌خارج از کشور سفر کرده است، قطعا این فرد درک صحیحی از شرایط کشور ندارد، چگونه انتظار می‌رود چنین مسوولانی که هیچ اراده‌ای برای حل معضلات ندارند به مشکلات مردم بپردازند.

وی اظهار کرد: مدیریت کلان استان در دست استانداری است که به‌همراه معاونین شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند و کمتر از یک ماه دیگر باید جایشان را به‌دیگران بدهند، در حال حاضر عملا مدیریت و نظارتی بر دستگا‌ه‌های استانی نیست‌ هرچند در کارنامه عملکردشان‌ هم تقریبا با هیچ دستآوردی نداشته‌اند.

میرحسینی افزود: خدا را بابت تصویب این قانون شاکریم که باعث می‌شود مدیران فرسوده جای خودشان را به مدیران جوان و کارآمدتر بدهند و از آستان قدس رضوی انتظار داریم که در انتصاب مدیران جوان و کارآمد پیش قدم باشد.

دبیرکل شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بیان کرد: مسئله بعد کمبود داروها و تجهیزات پزشکی است که مردم با آن درگیر هستند، با وجود اینکه به گفته وزیر بهداشت ما مشکلی در این خصوص نداریم و در این زمینه تحریم نیستیم و حتی ارز بیشتری نسبت به سالیان پیش به آن اختصاص داده شده است، اما بی‌عرضگی و عدم‌توانایی مدیران بی‌اراده وزارت بهداشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی باعث توزیع نامناسب داروها شده و زمینه سودجویی و احتکار آن‌ها را توسط عده‌ای فراهم کرده است.

وی افزود: زمانی‌ که به وزیر بهداشت انتقاد می‌شود می‌گوید خودتان رای دادید و باید تحمل کنید، یعنی برای پوشاندن بی‌عرضگی‌ها و سوءمدیریت‌های خودشان از  رأی مردم هزینه می‌کنند.

میرحسینی اظهار کرد: راهکار برون‌رفت از مشکلات فعلی اتحاد، انسجام، همدلی، کارجهادی، حضور درصحنه، نگاه به‌درون و سپردن کار به جوانان متعهد و کارآمد است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: