رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اعلام برنامه ۵۰ سال آینده نظام توسط رهبر معظم انقلاب گفت: جمهوری اسلامی محکم در جایش ایستاده و تا ظهور امام زمان(عج) پابرجا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آئین تودیع و معارفه رؤسای سابق و کنونی سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان کشور در سازمان اوقاف برگزار شد.

اهمیت زیارت امام حسین از منظر پیامبر(ص)

در این نشست محمدی گلپایگانی طی سخنانی به بیان روایتی از اهمیت زیارت امام حسین (ع) پرداخت و گفت: در آستانه اربعین امام حسین (ع) هستیم و در این زمینه روایتی از پیامبر (ص) عرض می‌کنم که فرمودند: ای علی هر کس مرا چه در حال حیات و چه بعد از مرگم زیارت کند و هر کس تو را چه در حال حیات و چه بعد از مرگت و هر کس فرزندانت حسن و حسین چه در زمان حیات و چه بعد از مرگ زیارت کند من ضامن می‌شوم او را در روز قیامت از گرفتاری‌ها و شدائد آن روز عظیم نجات دهم و او را در درجه خودم در بهشت قرار دهم.

رضاخان کمر به نابودی اوقاف بسته بود اما عده‌ای آن را زنده نگه داشتند

وی سازمان اوقاف را سازمانی ریشه‌دار در کشور دانست و گفت: رضاخان برای نابودی این سازمان کمر بست اما هر چه کرد نتوانست آن را از بین ببرد. البته رضاخان همه موقوفات آن زمان را نابود کرد اما افرادی بودند که تلاش‌هایی داشتند تا موقوفات باقی بماند. به عنوان مثال امام(ره) می‌فرمایند: آن زمان مرحوم صدوقی مجلس روضه‌ای داشت که به دلیل مخالفت حکومت آن را قبل از اذان صبح شروع می‌کرد و با اذان صبح به پایان می‌رساند. به این صورت بود که موقوفات زنده ماندند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تبلیغ اسلام را بزرگترین وظیفه فعالان اوقاف و مبلغان دانست و گفت: شما باید با شجاعت و دل محکم دین اسلام را تبلیغ کنید و در موضوعات با اهمیتی چون حجاب با قاطعیت تاکید داشته باشید.

اعلام برنامه ۵۰ سال آینده نظام توسط رهبری نشانه استحکام انقلاب است

محمدی‌گلپایگانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا زمان ظهور حضرت ولیعصر (عج) مستحکم خواهد ماند، گفت: رهبر معظم انقلاب اخیراً برنامه 50 سال آینده نظام را هم اعلام کردند و این نشانه استحکام انقلاب است در حالی که دشمنان گمان می‌کردند که عمر انقلاب 40 سال هم نخواهد بود و دیدید که حضرت آقا در پاسخ به آنها گفتند شتر در خواب بیند پنبه‌دانه.

زمانی هزینه تحصیل دانشجویان بهایی از موقوفات امام رضا(ع) تأمین می‌شد

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در اهمیت سازمانی چون سازمان اوقاف گفت: فعالیت‌های این سازمان امروز در جامعه بسیار مشهود است فراموش نکنید قبل از انقلاب ضیافت‌های آنچنانی شاه از طریق موقوفات تأمین می‌شد و یا هزینه تحصیل دانشجویان بهایی را از موقوفات حرم امام رضا (ع) پرداخت می‌کردند پس قدر موقعیت کنونی را بدانید و در این راه کوشا باشید.

وی با تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام محمدی در رأس این سازمان، گفت: آقای محمدی در این سال‌ها همه تلاشش را برای پیشرفت سازمان به کار بست و به کمک همکارانش کار سازمان اوقاف را رشد دادند و جلو بردند و از همه شما تشکر می‌کنم. همچنین باید هر چقدر می‌توانید در این راه به آقای خاموشی کمک کنید.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: