رئیس جمهور چهار گزینه نهایی را به عنوان وزیر برای تصدی وزارت‌خانه‌های «صنعت، معدن و تجارت»، «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی»، به مجلس معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی چهار گزینه نهایی را به عنوان وزیر برای تصدی وزارت‌خانه‌های «صنعت، معدن و تجارت»، «امور اقتصاد و دارایی»، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی»، به مجلس معرفی کرد.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با تایید این خبر اعلام کرد نامه معرفی وزرای چهار وزارتخانه را صبح امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

به گفته امیری، رئیس‌جمهور در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی فرهاد دژپسند، محمد شریعتمداری، رضا رحمانی و محمد اسلامی را برای تصدی وزارت‌خانه‌های اقتصاد؛ کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی به ‌مجلس معرفی کرد. ‌

رئیس جمهوری شب گذشته با استعفای آخوندی و شریعتمداری از وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت و معدن موافقت کرده و  محمد اسلامی و رضا رحمانی را به سمت سرپرست این وزارتخانه‌ها منصوب کرد.

 امیری تاکید کرد: طبق قانون آئین نامه داخلی مجلس، مجلس شورای اسلامی تا یک هفته برای بررسی برنامه‌ها و سوابق وزیران پیشنهادی فرصت دارد.

حانی چهار وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد+ متن نامه

همچنین، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، متن نامه رئیس جمهور را به قرار زیر قرائت کرد.

احتراما در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی و ماده ۱۸۸ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به پیوست اسامی وزرای پیشنهادی را به همراه شرح حال و برنامه آنان و خط مشی و اصول کلی و برنامه دولت برای اخذ رای اعتماد مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌دارد:

محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

فرهاد دژپسند برای وزارت اقتصاد و امور دارایی

رضا رحمانی برای وزارت صمت

محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: